DVOUDENNÍ KURZ DRIFTOVÁNÍ V GROß DÖLLN (14. – 15. 5. 2015)

Publikováno: 22.05.2016 v 08:06 | Kategorie: akce, galerie | RSS

Dvoudenní kurz driftování v Groß DöllnTak jako každý rok ve stejném období, i letos jsme zamířili 80km severně od Berlína do obrovského výcvikového centra Gross Dolln. Je to velmi rozlehlé a bezpečné místo na to aby si každý vyzkoušel svou zadokolku anebo čtyřkolku. Během těchto 2 dnů neustálého driftování se člověk natolik sžije s tím driftem, že mu to pak přijde jako přirozená věc a lépe pak ovládá kritické situace na silnici anebo na závodním okruhu.

Ubytování během celého víkendu jsme měli v příjemném hotelu Schloss Liebenberg. Je to nádherně udržovaný zámek s výbornou gastronomií. Po několika letech se tato změna členům líbila a ocenili jí.

Páteční podvečer je ve znamení registrace všech účastníků a večeře. Když je hezké počasí což se nám tentokrát moc nevydařilo, večeře na terase s výhledem na obrovskou zámeckou zahradu je k nezaplacení. Následující den ráno se společně přesouváme na výcvikové středisko a tam zhruba od 9-10:00 máme společné školení v konferenčním sále. Promítají se videa a probíráme celý areál včetně toho, jak driftování na vodě funguje se zadokolkou a to samé i se čtyřkolkou.

Praktický trénink pak probíhá tak, že se účastníci rozdělí do dvou podskupin. S těmi, kteří už tento kurz absolvovali a s těmi kteří jsou tam poprvé. Výcvik probíhá podobně jak na Snow Driving Experience. Tedy první den si účastníci vyzkouší všechny plochy a druhý den je ve znamení soutěží. Tentokrát to bylo na kruhu a na handlingu, kdo nejdéle udrží auto v driftu během 3 kol. Soutěže byly vyrovnané a proto část účastníku musela soutěž zopakovat.

V neděli během polední pauzy na oběd jsme měli možnost se projet i na závodním okruhu, který je uvnitř areálu. Jelikož jsme ale sebou přilby neměli, museli jsme jet ve dvou skupinách s vedoucím autem před sebou. Něco jako ukázka ideální stopy. I přesto to bylo zpestření a všichni byli rádi, protože okruh je extrémně technický a těžký. Po společném obědě pak bylo předávání diplomů, pohárů a závěrečná řeč. Následně kdo chtěl, mohl trénovat až do konce a kdo chtěl, mohl během odpoledne kdykoliv odevzdat vysílačku a vyrazit domů.

Jediné co nás celý víkend trápilo, byl nepříjemný a nepřetržitý chladný vítr. Obzvlášť pro instruktory venku s vysílačkou.

Jisté je, že všechni účastnící odjížděli s pocitem, že jím tento kurz hodně dal. Jak ti, co tam byli poprvé tak i ti, co už tam byli po několikáté.

Je to kurz, který by si měl každý vyzkoušet alespoň jednou. Těšíme se na příští, který bude ve stejném období 2017!

Seizis Nikolaos