SNOW DRIVING EXPERIENCE 2020

Publikováno: 2.02.2020 v 13:32 | Kategorie: akce, články | RSS

Snow Driving Experience 2020Letošní ročník Snow Driving Experience byl charakteristický velmi stabilním počasím. Každý den bylo jasno a každé ráno jsme z hotelu odjížděli při teplotě -16 stupňů. Během dne na dráze se to pak vyšplhalo na -10 stupňů. A to se nebavíme o jednom kurzu, ale rovnou o 5ti kurzech, což znamená téměř po dobu 2 týdnů. Oproti loňsku, kdy jsme měli buď husté sněžení a laviny anebo extrémní mrazy, to letos bylo dá se říci, pohádkové! 😊

Z důvodu velkého zájmu členů klubu o tuto akci, bylo pro letošní rok vypsáno pět třídenních kurzů. Začínaly v neděli dvanáctého ledna a končily ve čtvrtek dvacátéhotřetího ledna. Všechny kurzy byly zcela zaplněny a uvažujeme o ještě vyšším počtu kurzů pro příští rok.

Večerní seznámení s následným dvoudenním programem začínalo v každém kurzu welcome drinkem, který se v průběhu seznamování několikrát opakoval a díky tomu se všichni členové rádi zapojovali do diskuze a seznamování tím probíhalo ve veselém duchu.

První kurz čekal na dráze v Thomatalu opravdu mrazivé počasí a instruktoři venku měli trochu problém, než se v mrazivém počasí trochu aklimatizovali. Po polední pauze se již počasí zlepšilo a teplota se vyšplhala na nějakých -10.

Použití dvou drah v jednom kurzu se ukázalo jako výborné řešení. První den v Thomatalu probíhalo seznamování se s praktickým driftováním a s postupujícími hodinami i specialitkami vyšší školy driftování. Závěrečná gangsterská otočka měla velký úspěch a naši instruktoři nestíhali natáčet videa na vlastní telefony účastníků. V letošních kurzech jsme mimo dvou stálých instruktorů využívali i další dva Filipa a Martina, kteří usedali do vozů účastníků kurzu a snažili se jim pomáhat svým osobním kontaktem při vlastní jízdě. Nápad se osvědčil a určitě ho využijeme i při příštích kurzech. Velkým přínosem a oblíbenou disciplínou se staly výlety do hor. Vždy v prvním dnu se prostřídali všichni členové ve třech výletech, kdy mohli na zasněžené cestě dojet na vrchol nedaleké hory a s chutí zvládat řízené smyky na běžné komunikaci. Na vrcholu hory pak využili možnosti prohlédnout si zasněžené Alpy při překrásném výhledu. Někteří členové si sedali i do aut kamarádů a výlet si několikrát zopakovali s další partou. Kameraman a fotograf v jedné osobě Jakub, natáčel z prvního dne videa, která se po večeři promítala v konferenčním sále hotelu. Každý si mohl prohlédnout svoji jízdu tak, jak ji vidí instruktor celý den. Nebyla nouze o humorné záběry při vytahování aut ze závějí a následné udělování samolepek „palců dolů“, nebo naopak „palec nahoru“, při velmi zdařilém driftování.

Vždy druhý den jsme přejížděli na dráhu do Muhru, jejíž jedna část je nádherná tím, že je velice dlouhá a rychlá. Zde mohli své umění vyzkoušet všichni, kdo se první den posunuli na vyšší level v driftování. Dopolední řádění druhého dne na dráze v Muhru, končilo vždy závodem, ve kterém každý dokazoval své umění nejen v driftu, ale i v rychlé jízdě na ledu a sněhu, a které bylo měřítkem jeho úspěchu. Poprvé v historii KSA jsme měli připravené na tento závod 4 vozy Audi RS3, aby všichni měli identické podmínky. Každý účastník a jeho spolujezdec, měli konkrétní tréninkový čas na seznámení s tímto vozem a pak se jel závod. Tohle vše probíhalo ráno od 09:00 do 12:30, takže času bylo více než dost. Na závěr pak probíhali taxi jízdy s profi jezdci, jako je Martin Semerád a Aleš Jirásek. Předáváním pohárů a pamětních diplomů za účast a umění v driftování, končila po přestávce na oběd oficiální část kurzu a následovalo rozloučení. Každý člen a jeho spolujezdec dostal zlatou medaili za to, že pracoval sám na sobě v umění zvládnout smyk a později i ovládat náročné i neobvyklé drifty. Po ocenění a rozloučení mohli členové každého kurzu pokračovat ve volném driftování na obou drahách až do pozdních hodin, kdy už svým instruktorům pouze předváděli své umění vodit vozidlo na ledových drahách. Přišly na řadu ty nejvyšší levely driftování, kdy na cvičné ploše každý, kdo se chtěl ukázat, předváděl driftování v kruhu, driftovací osmičky, gangsterské otočky, tanečků auta na ledě a dokonce kolečko vítěze, kdy dokázal řidič čtyřkolku „přibít“ k zemi a točit s ní kolem osy.

To nejlepší vždy nakonec, instruktoři měli spoustu práce, aby opět jednotlivým členům na jejich mobily natočili jejich dovádění při driftování, jako památku na letošní ročník a aby mohli svým blízkým a přátelům ukázat doma své umění.

Už nyní se těšíme na SDE 2021 a máme rok na to, abychom tyto třídenní kurzy posunuli ještě o level výš než doposud! Vývoj KSA prostě nezastavíte! 😊

Fotogalerie:

1. kurz 2. kurz 3. kurz 4. kurz