SRAZ KLUBU SPORTOVNÍCH AUT V BRNĚ (29. – 30. 9. 2020)

Publikováno: 25.10.2020 v 18:33 | Kategorie: akce, články | RSS

SRAZ KLUBU SPORTOVNÍCH AUT V BRNĚNaše každoroční velké jarní setkání na Automotodromu v Brně, nám bylo bohužel kvůli pandemii přesunuto na 29. a 30. září 2020. I přesto, že to byl podzimní datum a počasí nám moc nepřálo, zájem o účast byl enormní a přihlášky jsme přestali přijímat již několik týdnů před akcí. Pochopitelně vše muselo proběhnout za těch nejpřísnějších bezpečnostních podmínek, které byly nařízené vládou České Republiky.

Tak jako vždy, náš sraz začínal příjezdem do hotelu Grid, který je v areálu AMD Brno a byl celý rezervovaný jen pro nás. Zde probíhala registrace na druhý den a rozdělení instruktorů. Následně pak společná večeře a přesun do místního baru. Ne však na dlouho, kvůli omezením a restrikcím, které byly nařízené. Parkoviště před hotelem vypadalo skvostně a hodně účastníků tak vysedávalo venku a procházelo si jednotlivá auta.

Druhý den ráno po společné snídani jsme se přesunuli na okruh a od 8mi hodin ráno začínalo školení o sportovní, ale bezpečné jízdě na okruhu. To bohužel vůli restrikcím, muselo proběhnout venku na parkovišti. Následovala ukázka ideální stopy, kde jsme rozdělili účastníky do několik menších skupin a rozdali vysílačky. Po dobu další půl hodiny, měli účastníci možnost se seznámit s tratí dopodrobna. Instruktor s vedoucím autem a vysílačkou, měl svou skupinu za sebou jako vláček a seznamoval je se vším, co budou během dne potřebovat. Tak jako každá akce KSA, i tato byla hlavně zaměřená na bezpečnost všech účastníků.

Následovali volné jízdy na okruhu po celý den a instruktoři se kromě půlhodinové pauzy na oběd vůbec nezastavili. Povětrnostní podmínky byly během dne proměnlivé, ale dá se říct, že dopoledne se jezdilo na mokré trati a odpoledne na suché. To jsou pochopitelně podmínky, které účastníkům dají nejvíce.

Na této akci byly pouze 4 oficiálně zastoupené značky, vzhledem k omezením a nařízením vlády. Byl tam Lotus, Ferrari, Lamborghini a AMG. Tyto značky měli své zázemí a staraly se o své zákazníky, kteří byli na tuto akci přihlášení.
I všechny pit boxy na pit lane byly obsazené účastníky. Několik členů totiž preferuje mít své soukromé zázemí pro svého miláčka a nechce se mačkat s ostatními na parkovišti. Zejména když prší, se tohle řešení ukáže jako ideální volba.

Co říct na závěr? Na to že to byla podzimní akce a počasí nám moc nepřálo, byla to moc povedená akce a už teď se těšíme na květen 2021. Držme si palce navzájem, aby byla všechna tato omezení už za námi a mohli si opět užít akci, jako za starých dobrých časů.

Nikolaos Seizis

Další fotografie naleznete zde a zde