Co to vlastně je ten Klub sportovních aut?
Je to sdružení majitel sportovních aut různých značek, kteří se chtějí scházet s dalšími majiteli, kteří jsou na stejné vlně a chtějí se neustále zlepšovat jako jezdci.

Jaké auto musím mít, abych se stal členem KSA?
Ten seznam je hrozne dlouhý. Když se podíváte na našich stránkách na sekci „Fotky našich aut“, tak uvidíte převážně jaká auta v klubu máme.

Co musím splňovat, abych se stal členem KSA?
Musíte byt majitelem nějakého sportovního auta a mít chuť se neustále zlepšovat jako jezdec.

Jaké jsou podmínky pro registraci do KSA?
V klubu nemáme žádne každoroční členský poplatek. Máme pouze jednorázový registrační poplatek 20.000,- Kč. Na základě toho dostane člen nějaké klubové věci jako polokošili Puma, osobni kartu, samolepky pod SPZ a další… K tomu má každý člen vstup zdarma na naši každoroční klubovou party v Praze, která je převážně v červnu anebo v červenci. Samozřejmě, že potom registrovaný člen má nižší startovné na každé akci a to o 1000,- Kč až 1500,- Kč na akce v ČR a nejméně 50,- Eur na zahraničních akcí.
Vytvořili jsme takové podmínky pro vstup, aby byly maximálně jednoduché a hlavně, aby nemusel člen přemýšlet, jestli se mu členství vyplatí podle počtu absolvovaných akcí, jak je tomu v jiných klubech. Jediná podmínka, aby si člen udržel členství je, aby absolvoval alespoň jednu akci za rok. Z těch nejméně 20ti za rok, které máme je to naprosto přijatelná podmínka.

O koho v KSA nestojíte?
Rozhodne nestojíme o majitele sportovních aut, kteří nemají zájem se zlepšovat jako jezdci a rádi se se svým autem předvádějí a mají rádi pozornost.

Můžu si u Vás koupit tu Vaši klubovou polokošili, bundu anebo mikinu?
Pokud jste člen, tak dostáváte naši klubovou polokošili zdarma ke členství. Pouze však jeden ks pro člena. Člen si nemůže přikoupit polokošili pro své kamarády anebo příbuzné. Co se klubové bundy a mikiny týče, tak člen má možnost si je kdykoliv objednat. Bunda stoji 3800,- Kč a mikina 1950,- Kč.
Veřejnost si bohužel nemůže objednat vůbec žádné klubové věci.

Musím mít nějaké zkušenosti se sportovní jízdou anebo jízdou na okruzích, abych se k Vám přihlásil?
Samozřejmě, že ne! To je přece starost KSA, aby Vás naučil sportovně a bezpečně se svým sportovním autem jezdit. Proto máme na každé akci profesionální instruktory, kteří si sednou vedle Vás na místo spolujezdce a k tomu ještě odborné teoretické školení.

Kolik má momentálně KSA členu?
Klub má momentálně víc jak 300 registrovaných členů a k tomu dalších 200 neregistrovaných, kteří se z nějakých důvodů takto rozhodli, ale absolvují naše akce.

Když jsme manželé anebo otec a syn, stačí jedna registrace anebo dvě?
Pokud budete chtít jezdit oba dva s jedním anebo se dvěma autama na našich akcích, tak je potřeba, abyste se zaregistrovali oba dva. Registrace je na osobu a ne na auto. Nemuseli byste se registrovat oba dva pouze v případě, že by ten jeden byl vždy jen jako spolujezdec.

V případě, že se stanu členem KSA, jsem nějakým způsobem omezen pro členství v jiných klubech anebo jiných aktivitách?
Pro členství v jiných klubech omezený nejste. Co ale KSA neuznává jsou ty pouliční závody typu Gumball, kde nejde vůbec o to kdo něco za volantem svého auta umí ale jen o to kdo víc riskuje. Navíc to probíhá na veřejných komunikacích a ohrožují tím i všechny okolo jedoucí. Tím pádem je tohle v rozporu s filozofii KSA. Další věc, kterou KSA neuznává jsou soutěže na sprint 400m, jelikož na této soutěži vůbec nejde o řidiče ale jen o techniku. Takže klub naprosto souhlasí s tím, když jeho člen jednou navštíví nějakou takovou soutěž, aby si vyzkoušel jak je na tom jeho auto oproti ostatním ale neuznává když jeho člen pravidelně navštěvuje takovéto soutěže. Tyto soutěže převážně probíhají na tuningových setkání a tam jsou většinou soutěže ve slalomu anebo nějaký malý postaveny okruh na čas. Takže je lepší když si člen KSA na takové to tuningové akce radši vyzkouší něco takového než jet 400m rovně a pár krát zařadit…