VLAJKOVÁ SIGNALIZACE

VLAJKY používané na stanovištích tratových komisařů

Červená vlajka
V pohybu, na příkaz ředitele závodu, zastavení závodu nebo tréninku, všichni musí zpomalit a být připraveni zastavit a vrátit se do boxu (nebo na místo k tomu určené, předjíždění je zakázáno.
Žlutá vlajka
Signál nebezpečí:
– 1 vlajka v pohybu – zpomalte, nepředjíždějte, buďte připraveni změnit směr, na trati nebo její části je nebezpečí.
– 2 vlajky v pohybu – zpomalte, nepředjíždějte, buďte připraveni zastavit, trať je zcela nebo částečně neprůjezdná.
– Normálně vyvěšováno pouze na stanovišti TK, které bezprostředně předchází nebezpečnému místu
– Předjíždění je zakázáno od 1. žluté vlajky k zelené vlajce vyvěšené za nehodou
Žlutá vlajka s červenými pruhy
V klidu, oznamuje jezdcům, že přilnavost trati se zhoršila v zóně za vlajkou kvůli přítomnosti oleje nebo vody. Tato vlajka je vyvěšena nejméně 4 kola (podle okolností), ledaže se povrch trati vrátil do normálního stavu. V sektoru následujícím za sektorem s touto signalizací není nutné signalizovat zelenou vlajkou.
Modrá vlajka
V pohybu, oznamuje jezdci že bude předjet. Má různý význam při tréninku a při závodě.
Kdykoliv: ukazována v klidu jezdci, který opouští boxy, pokud se na trati blíží vozidla.
Trénink: Uvolněte cestu rychlejšímu jezdci, který se Vás chystá předjet
Závod: ukazována jezdci, který je předjížděn o kolo. Jezdec musí umožnit vozidlu za sebou předjetí při nejbližší příležitosti
Bílá vlajka
V pohybu. Na úseku trati je podstatně pomalejší vůz.
Zelená vlajka
V pohybu. Trať je volná. Ukazována na stanovištích TK bezprostředně za nehodou, která si vyžádala použití 1 nebo více žlutých vlajek.

VLAJKY používané na startovní a cílové čáře

Černá vlajka
Vlajka (vystavená společně se startovním číslem vozidla) informuje příslušného jezdce, že musí v dalším kole zastavit v boxu nebo na místě k tomu určeném. Jestliže jezdec z jakéhokoliv důvodu nereaguje, vlajka se neukazuje více než čtyři po sobě jdoucí kola.
Černá vlajka s oranžovým kruhem
Tato vlajka (vystavená společně se startovním číslem vozidla)
informuje jezdce, že má mechanické problémy ohrožující jeho nebo jiné a znamená, že musí v dalším kole zastavit v boxu.
Když jsou mechanické problémy odstraněny ke spokojenosti hlavního technického komisaře vozidlo může pokračovat
v závodě.
Černo bílá vlajka diagonálně rozdělená
Tato vlajka (vystavená společně se startovním číslem vozidla) je ukazována pouze jednou a upozorňuje jezdce na nesportovní chování.
Šachovnicová vlajka
Ukazována v pohybu na cílové čáře – znamená ukončení tréninku / závodu
Červená vlajka
V pohybu, na příkaz ředitele závodu, zastavení závodu nebo tréninku, všichni musí zpomalit a vrátit se do boxu, předjíždění je zakázáno.