4 denní výlet do Alp 12. – 15. června 2022

Zveřejněno 30. 6. 2022

Každý rok vyrážíme v červnu na 4 dny do Alp, zajezdit si na nejlepších silnicích Rakouska a Itálie. Tato akce je už tradice a letos proběhl již 14. ročník, kterého se průměrně zúčastňuje necelých 50 aut. Na rozdíl od minulých ročníků jsme letos vynechali Rakousko a naše trasa vedla pouze přes italské Dolomity.

První den vedla naše trasa do italského Brunica. Krásný hotel, hned vedle několika lyžařských středisek, byl ideální svou polohou na celý průběh našeho výletu. Po příjezdu a check in, jsme se přesunuli na venkovní zahradu na „welcome party“, kde jsme zároveň probrali všechno, co nás následující tři dny čeká. Slovo dostal také šéf hotelu, pan Kurt, který nám předal cenné rady pro náš výlet. Náš instruktor Petr poté osobně probíral s účastníky rychlou jízdu na veřejných komunikacích. Co je bezpečné a co už je přes čáru. Pro zpestření celého výletu, jsme také vyhlásili soutěž o nalezení motoristických mincí a pro vítěze jsme měli připravená luxusní vína.

Po „welcome party“ jsme se přesunuli do restaurace na společnou večeři. I přesto, že to byla opravdu gurmánská večeře, účastnící tam dlouho neposedávali a raději se přesunuli na venkovní parkoviště před hotelem, které jsme měli celé jen pro sebe. Účastníci se tam fotili a povídali si o svých autech až dlouho do noci.

Následující ráno jsme si po snídani udělali společnou fotku před hotelem a ještě jednou jsme probrali, co nás čeká. Následně jsme uzavřeli provoz na hlavní silnici a všichni jsme mohli vyrazit společně z hotelu směr Corvara a Passo Campolgno. Celá trasa vedla přes krásné passy a díky tomu, že byla téměř jasná obloha, bylo možné zastavovat na hezkých místech a dělat si fotečky na památku.

Tak jako vždy na tomto výletu naše automobilová kolona vzbuzovala velkou pozornost. Tvořili jsme kolonu aut všech značek a barev jako Ferrari, Porsche, Lamborghini, BMW M, Mercedes AMG, Corvette, Audi RS a další. Na oběd jsme se zastavili v hezkém městečku Ortisei, ale ještě před obědem jsme vyrazili na výlet lanovkou, kde nás čekal opravdu dechberoucí výhled. Následně okolo 15 – 16 h většina účastníků dorazila zpět na hotel v Brunicu. Bylo na čase se trochu zrelaxovat v krásném venkovním bazénu anebo v obrovském wellness, kde byly nekonečné možnosti. Jak v počtu různých druhů saun a relaxačních místností, tak i ve vířivkách a vnitřních bazénech. Následně jsme se přesunuli na naší soutěž o nalezení motoristických mincí v našem KSA zázemí. Jak už jsme naznačili, měli jsme připravené ceny pro vítěze, kterými se stali Ondra a Petr. Hezké gesto z jejich strany bylo, že vína rovnou otevřeli a nabízeli ostatním členům. Od 19 h nás opět čekala společná večeře, která byla na té nejvyšší úrovni italské gastronomie. 

Náš třetí den pokračoval v Itálii směrem Lago Di Misurina a Cortina D´Ampezzo, ideální místo na nákupy a procházku. Společný oběd jsme měli až v Passo Giau, kde je ale velmi omezené parkoviště. Okolo 15 – 16 h většina účastníků dorazila zpět na hotel v Brunicu. Opět bylo na čase se trochu zrelaxovat v nekonečně velkém wellness našeho hotelu. Následovala večeře, která byla opět na té nejvyšší úrovni italské gastronomie a kdo chtěl mohl se přesunout do baru, kde byl program ve stylu „live music“. Následně jsme se všichni sešli a dívali jsme se na natočená videa z tohoto dne na naší KSA televizi.

Letošní trasa byla jiná než v předchozích letech a na ALPY 2023 bude opět nějaká změna. Zůstaneme opět v okolí Brunica a projedeme tam nové passy a serpentýny, které se nabízejí. Tak jako každý rok, kromě ježdění na místních úžasných silnicích, nás čeká i spousta dalších zajímavostí. Každý ročník musí být ještě o level výš, než ten předchozí a máme takový pocit, že Alpy 2023 budou ty nejlepší v historii KSA! Už teď se nemůžeme dočkat!

Blog editorial

Vítejte v sekci blog, kde najdete kompletní novou magazínovou část webu. Každým rokem naše služby a akce vylepšujeme, proto chcete-li se podívat na starší akce, přejděte na archivní magazínovou část, kterou najdete přímo zde.