Zveřejněno 26. 9. 2017

4 DENNÍ VÝLET DO ITÁLIE (12. – 15. 9. 2017)

VÝLET KLUBU SPORTOVNÍCH AUT DO ITÁLIEKaždý rok začátkem září, vyrážíme na 4 dny do Itálie. Je to společenský a spíše relaxační výlet, kdy navštěvujeme všechny výrobce sportovních aut v okolí Modeny, tedy Ferrari, Maserati, Pagani a Lamborghini. Na konci výletu strávíme i jeden u moře u nádherného hotelu na pobřeží v Cesenaticu.

Letos bohužel nedopadlo jedině Ferrari factory tour. Všechny ostatní ano. Abychom nasáli alespoň částečně atmosféru Ferrari v Maranellu, měli jsme společný oběd ve vyhlášené Ferrari restauraci Montana. Atmosféra této restaurace a gurmánské zážitky jsou nepopsatelné. Není divu, že dostat tady stůl je nadlidský výkon. Pokud si chcete udělat rezervaci, musíte to udělat několik měsíců dopředu. Naší rezervaci na 60 míst jsme udělali přesně s 8mi měsíčním předstihem. Už jenom to parkoviště před restaurací má vždy takové skvosty, které neuvidíte ani na výstavách. Běžně a téměř denně tam parkují auta jako F40, F50, Enzo, La Ferrari atd. Jediný problém letos byl ten, že jsme měli jen 1 hodinu na oběd a stihnout 3 chodové menu a na závěr pro Itálii typickou kávu, byl nadlidský výkon, jak pro personál, tak i pro členy KSA.

Ubytováni jsme měli 10km od Maranella ve specializovaném 4 hvězdičkovém hotelu především pro Ferrari. Zajímavostí tam bylo to, že hned před vchodem bylo zaparkované jedno Enzo, jedno La Ferrari a jedno La Ferrari Aperta. Zjistili jsme, že všechny tyto 3 auta patřila jednomu majiteli. Nedalo nám to a zeptali jsme se vedení hotelu, jakou další sbírku tento člověk má, protože víme, že pro tyto limitované edice si Ferrari samotné vybírá, komu ta auta prodá. Bylo nám sděleno, že aktuálně vlastní 52 Ferrari a že je to člověk z Thajska, který si tyto 3 skvosty přivezl do Maranella na oslavu 70. výročí.

Letošní Lamborghini factory tour obsahovalo jak muzeum v Sant´Agatě, tak i samotnou výrobu Aventadoru a Huracánu. V relativně malé hale, probíhá výroba obou modelů a všechno je to ruční práce. Od kompletního sestavení motorů až po lakování a individualizace interiéru. Nemluvě o vlastním karbonovém monokoku, který se taky vyrábí na stejném místě. Ta auta mají charisma a duši a je to opravdový zážitek to všechno vidět na vlastní oči.

Maserati na duhou stranu je tady v tom diametrálně odlišné. Výroba dvou modelů v Modeně (Maserati Gran Turismo a Alfa Romeo GT) probíhá pouze sestavením všech komponentů dohromady. Na všechno mají dodavatele. Karoserie jim přivezou hotové, nalakované ze sesterského Ferrari a to samé i motory. Dodavatele jim přivezou převodovky a všechny ostatní díly a v Modeně jen tyto komponenty namontují.
Do Pagani už jezdíme 6 let a až teprve v letošním roce se to dostalo všechno na úplně jinou úroveň.

Už se kompletně přestěhovali do nových prostorů, které jsou prostě dech beroucí. Jak nová výrobní hala, showroom a muzeum. Touto nemalou investicí se tato malá továrna, která momentálně vyrábí 50 kusů ročně, dostala na samotný automobilový vrchol. Žádná jiná automobilka Vás takovým způsobem nepohltí. To že je Horácio Pagani umělec, je vidět i na těchto nových prostorách a nejen na jeho automobilech. Všichni účastníci byli z této factory tour nadšení.

První dva dny našeho výletu byly náročné a proto hned třetí den ráno jsme se přesunuli do 150km vzdáleného Cesenatica a do nejlepšího 5ti hvězdičkového hotelu v celém pobřeží. Ideální místo pro relaxaci u moře, protože ten čtvrtý den nás čekala dlouhá cesta zpět. Počasí nám přálo. Bylo 28 stupňů a slunečno, ideální pro relaxační chvilky u moře. Hotel samotný připomíná Pagani celou jeho koncepcí. A večeře byla tak jako vždy, absolutní gurmánský zážitek.

Nezbývá než poděkovat všem 30ti posádkám, za další vydařený společný výlet a těšit se opět příští rok na začátek září. Tento výlet v roce 2018 bude ve znamení velkých změn. Jako malý „teaser“ Vám můžeme jen prozradit malou část. 3 nové hotely během našeho 4 denního výletu. Ferrari factory tour. Brembo factory tour. Večeře v nejvyhlášenější restauraci v Modeně, Luciana Pavarottiho atd…