Zveřejněno 16. 9. 2015

4 DENNÍ VÝLET DO ITÁLIE (3. – 6. 9. 2015)

VÝLET KLUBU SPORTOVNÍCH AUT DO ITÁLIEDlouho očekávaná Ferrari factory tour proběhla pro členy KSA při 4 denním výletě do Itálie od 3. do 6. září 2015. Tento výlet není žádnou novinkou. Tohle byl už 4. ročním a během těchto výletů, členové KSA měli možnost vidět jak se vyrábí takové skvosty jako jsou Pagani, Ferrari, Lamboghini, Maserati a Alfa Romeo.

Cestou nás ve čtvrtek provázelo sluníčko, ale relativně chladno, takže jsme se Itálie nemohli dočkat. První den našeho výletu nás čekalo 900 km a naší cílovou destinací byl velmi příjemný hotel v Modeně. Při příjezdu na hotel na účastníky čekali vždy pracovníci KSA, poradili se zaparkováním a celou noc naše miláčky bedlivě střežili. Po ubytování a troše odpočinku nás čekala výborná večeře formou bufetu s příjemným venkovním posezením. I když bylo venku příjemné letní počasí, nikdo moc dlouho neponocoval, protože se každý těšil na druhý den našeho výletu.

Druhý den byla na programu prohlídka fabrik Pagani, Maserati a Ferrari, což bylo jistě pro mnohé to nejočekávanější. Po vydatné snídani jsme se sešli v konferenčním sále hotelu, abychom si řekli důležité body dne a rozdělili se do skupinek. Každá skupinka měla svůj přesný harmonogram a rozdělili jsme se proto, abychom si vše naplno užili.

Každý tedy tento den navštívil malou, velmi krásnou fabriku Pagani, která rozšířila své výrobní prostory o novou halu, takže prohlídka byla o to zajímavější. Je to malinká fabrika, kde se rodí obrovské věci. Dozvěděli jsme se zajímavosti z historie a prošli si výrobní proces. Navštívil nás i sám Horacio Pagani. Po prohlídce jsme si nakoupili nějaké suvenýry a pokračovali dál. Dále bylo na programu Ferrari factory tour. Městečko Marranello je město Ferrari. Není zde jediná věc, která by nebyla červené barvy, jediný člověk, který by neměl na sobě oblečenou uniformu Ferrari a tyto krásné vozy zde stojí na každém rohu. Je to velmi krásné místo. Velké museum plné překrásných vozů Ferrari a spoustou suvenýrů jsme si každý moc užil.

Dále následovala Maserati Factory Tour a bylo velmi zajímavé vidět ten kontrast mezi obě sesterské fabriky. Pochopitelně v Maserati Modena se už vyrábí pouze model Grand Turismo a karbonová Alfa Romeo GT. Zbytek všech modelů se vyrábí v nové fabrice, která je ovšem vzdálená necelých 300km od Modeny.

Tento den byl tedy maximálně nabytý a náročný, takže po jeho absolvování jsme se přesunuli do krásné přímořské oblasti do úplně nového, dva roky starého, luxusního, pětihvězdičkového hotelu. Před večeří někteří stihli koupání v moři, jiní relaxovali na hotelovém baru. Večeře byla opět s venkovním posezením a plná italských dobrot. Zábava trvala až do ranních hodin, protože třetí den bylo na programu relaxování na pláži. Moře bylo příjemně teplé a sluníčko nám opět hřálo.

Výlet, stejně jako v loňském roce, byl velmi příjemný a podařený. Čtvrtý den ráno jsme po společné snídani vyrazili individuálně domu. Každého totiž čekalo v průměru 1100km zpět domu.

Příští rok se máme tedy opět na co těšit. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se příště.