Zveřejněno 13. 9. 2020

4 DENNÍ VÝLET DO ITÁLIE (6. – 9. 9. 2020)

VÝLET KLUBU SPORTOVNÍCH AUT DO ITÁLIEKaždý rok začátkem září vyrážíme na 4 dny do Itálie. Je to společenský a spíše relaxační výlet, kdy navštěvujeme všechny výrobce sportovních aut v okolí Modeny, tedy Ferrari, Maserati, Pagani a Lamborghini. Na konci výletu strávíme i jeden den u moře v nádherném hotelu na pobřeží Cesenatica.

Vzhledem k tomu, že je to Itálie, je to jediná akce, kde nemůžeme už předem avizovat přesný program celého výletu. Už několikrát jsme se v minulosti totiž spálili. V Itálii totiž nějaká last minute změna anebo storno jsou natolik běžné, že už si z toho vrásky nedělají. Navíc příprava konkrétně této akce trvá zhruba 3 x déle než jiné. Je to dané tím, že veškerá komunikace s Itálií trvá mnohem déle. Obvykle, když máte nějaký problém anebo dotaz v Německu anebo Rakousku, přijde Vám odpověď během několika dnů. Z Itálie Vám přijde za několik týdnů. Po takové době už vlastně ani nevíte co jste dotazoval…

I přesto všechno, už na tento výlet jezdíme 9 let a jsou členové, kteří nevynechali ani jeden. Údolí supersportů má prostě své nepopsatelné kouzlo! Pojďme se ale podívat, jak probíhal letošní 4 denní výlet do Itálie. Po příjezdu do Maranella první den odpoledne, byla registrace v hotelu, check in a následně společná večeře v restauraci La Gazzella. Účastníci tam ale dlouho do noci nevydrželi a brzy se jeden po druhém vraceli zpět do hotelu. Důvod byl prostý. I přesto, že to byla neděle, byl všude neuvěřitelný provoz. Naštěstí po celou dobu výletu bylo počasí tak akorát. Bylo slunečno, okolo 27ti až 30ti stupňů. Hned druhý den ráno jsme se sešli v konferenčním sále, abychom probrali program celého našeho výletu dopodrobna.

Jako první, v plánu bylo Ferrari muzeum v Maranellu. Všechno bylo bezvadné, už jen tím, že tam bylo opravdu málo lidí, parkování přímo před muzeem atd. Prohlídka trvala asi hodinu a následně jsme se přesunuli do Ferrari shopu, který je asi 300 metrů od muzea.

Co by to bylo za Factory tour, kdybychom si nedali oběd ve vyhlášené restauraci Montana. Atmosféra této restaurace je nepopsatelná a to nemluvě o gurmánským zážitku. Není divu, že všichni majitelé Ferrari, kteří se jedou do Maranella podívat na fabriku, chtějí zároveň mít oběd anebo večeři v Montaně. Je to součást celého tohoto zážitku. Bez rezervace se tam nikdo nedostane a navíc tady mluvíme o rezervacích několik měsíců dopředu. Pro skupinu jako je ta naše, se musí objednávat až půl roku dopředu.

Následně program říkal Pagani factory tour a muzeum. Museli jsme se však rozdělit do 3 menších skupin z důvodu koronaviru a bezpečnosti. Horácio Pagani se neustále pohyboval mezi námi a to pozvedlo celkový dojem. Jen se nám nepodařilo udělat společnou fotku z důvodu nabitého programu. Prohlídka továrny včetně muzea trvala asi hodinu a půl.

Museum Enzo Ferrari v Modeně bylo na řadě až odpoledne, kde jsme strávili zhruba hodinu a půl, včetně shlédnutí velmi emotivního videa, které se v hale promítá několikrát za den. Je to zase úplně jiné museum než to v Maranellu a rádi se sem každý rok vracíme.

Co by to bylo za výlet, kdybychom neměli pravou Italskou gurmánskou večeři v restauraci Luciana Pavarottiho, která je považována za vrchol v Modeně. Je to stylová restaurace na venkově a přesunuli jsme se tam našimi krásnými autíčky. Není divu, že rezervace tady funguje zhruba na stejné bázi, jako v Montaně, tedy půl roku dopředu. Navíc se nám podařilo i to, že celá restaurace byla otevřena jen pro nás. Při přesunu z hotelu do této restaurace nás chytla neuvěřitelná bouřka, naštěstí bez krupobití a i přesto, že padaly stromy na silnici, nikomu se nic nestalo.

Třetí den dopoledne, bylo na řadě Lamborghini factory tour. Stejná obtížnost se tam dostat, jako u Pagani. Jediný rozdíl byl ten, že na poslední chvíli nám továrnu zrušili a pustili nás jen do muzea. Pochopitelně z důvodu pandemie a osobně se nám omluvili. Jako malou kompenzaci nám otevřeli všechna auta, aby byla přístupná i uvnitř. Jen pro naši skupinu.

Součástí celého zážitku, našeho 4 denního výletu byla návštěva našeho luxusního 5ti hvězdičkového hotelu v Cesenaticu přímo na pláži. Při příjezdu nás čekal společný oběd na pláži. Pak jsme si udělali volné odpoledne na pláži a následně jsme se přesunuli na terasu s výhledem na velký bazén, abychom náš výlet zakončili takovou večeří, na kterou účastníci budou dlouho vzpomínat.

Celá akce byla v klidu zakončena čtvrtý den po snídani, společnou rozlučkou a individuálním odjezdem zpět domů. I letos byl program víc než nabitý a jisté je, že zážitky a vzpomínky, které v každém tento výlet zanechal, jsou na dlouho…na opravdu dlouho! Mrzí nás to Lamborghini factory tour ale v letošním roce, jde málo věcí podle plánu.

Nikolaos Seizis