Zveřejněno 15. 9. 2019

4 DENNÍ VÝLET DO ITÁLIE (8. – 11. 9. 2019)

VÝLET KLUBU SPORTOVNÍCH AUT DO ITÁLIEKaždý rok začátkem září vyrážíme na 4 dny do Itálie. Je to společenský a spíše relaxační výlet, kdy navštěvujeme všechny výrobce sportovních aut v okolí Modeny, tedy Ferrari, Maserati, Pagani a Lamborghini. Na konci výletu strávíme i jeden u moře u nádherného hotelu na pobřeží v Cesenaticu.

Vzhledem k tomu, že je to Itálie, je to jediná akce, kde nemůžeme už předem avizovat přesný program celého výletu. Už několikrát jsme se v minulosti totiž spálili. V Itálii totiž nějaká last minute změna anebo storno jsou natolik běžné, že už si z toho vrásky nedělají. Navíc příprava konkrétně této akce trvá zhruba 3 x déle než u jiných. Je to dané tím, že veškerá komunikace s Itálii trvá mnohem déle. Obvykle, když máte nějaký problém anebo dotaz v Německu anebo v Rakousku, přijde Vám odpověď během několika dnů. Z Itálie Vám přijde za několik týdnů. Po takové době už vlastně ani nevíte co jste dotazoval…

I přesto všechno, už na tento výlet jezdíme 8 let a jsou členové, kteří nevynechali ani jeden. Údolí supersportů má prostě své nepopsatelné kouzlo! Pojďme se ale podívat, jak probíhal letošní 4 denní výlet do Itálie. Po příjezdu do Maranella ten první den odpoledne, byla registrace v hotelu, check in a následně společná večeře v restauraci La Gazzella. Účastníci tam ale dlouho do noci nevydrželi a brzy se jeden po druhém vraceli zpět do hotelu. Důvod byl prostý. I přesto, že to byla neděle, byl všude neuvěřitelný provoz a navíc v Brenneru sněžilo. Ano čtete správně! Začátek září a v Brenneru bylo okolo 0 stupňů a sněžilo. Naštěstí po celý zbytek výletu bylo počasí tak akorát. Bylo slunečno, okolo 25ti stupňů. Hned druhý den ráno jsme se sešli v konferenčním sále, abychom probrali program celého našeho výletu dpodrobna.

Jako první, v plánu bylo Ferrari factory tour. Málo kdo ví, že jenom velmi malé procento všech majitelů Ferrari z celého světa se dostane alespoň jednou za život do Maranella na Ferrari factory tour. Důvod je jasný. Taková to návštěva fabriky je velmi exkluzivní záležitost, jen pro pár vyvolených. Celý program trvá zhruba 3 hodiny a účastníci viděli úplně všechno, kromě aerodynamického tunelu. Alespoň myslím zevnitř. Takže kromě sériové výroby všech modelů V8 a V12, jsme viděli oddělení F1, závodní okruh Fioráno a muzeum.

Co by to bylo za bylo za Ferrari factory tour, kdybychom si nedali oběd ve vyhlášené restauraci Montana. Atmosféra této restaurace je nepopsatelná a ani nemluvě o gurmánským zážitku. Není divu, že všichni majitelé Ferrari, kteří se jedou do Maranella podívat na fabriku, chtějí zároveň mít oběd anebo večeři v Montaně. Je to součást celého toho zážitku. Bez rezervace se tam nikdo nedostane a navíc tady mluvíme o rezervacích několik měsíců dopředu. Pro skupinu jako je ta naše, se musí objednávat až půl roku dopředu.

Museum Enzo Ferrari v Modeně bylo na řadě až odpoledne, kde jsme strávili zhruba hodinu a půl, včetně shlédnutí velmi emotivního videa, který se v hale promítá několikrát za den. Je to zase úplně jiné museum než to v Maranellu a rádi se sem každý rok vracíme.

Co by to bylo za výlet, kdybychom neměli pravou Italskou gurmánskou večeři v restauraci Luciana Pavarottiho, která je považována za vrchol v Modeně. Je to stylová restaurace na venkově a přesunuli jsme se tam našimi krásnými autíčky. Není divu, že rezervace tady funguje zhruba na stejné bázi, jako v Montaně, tedy půl roku dopředu. Navíc se nám podařilo i to, že celá restaurace byla otevřena jen pro nás.

Třetí den dopoledne, bylo na řadě Lamborghini factory tour. Stejná obtížnost se tam dostat, jako u Ferrari. Je hezké vidět ten velký kontrast mezi těmito dvěma výrobci. Každý je úplně jiný a každý má své. Tady se jsme se podívali na výrobu Huracánu a Aventadoru, na jejich muzeum a ta třešnička na dortu, je vidět ruční montáž 12ti válcových motorů. I přesto že je to Italská automobilka, je tady vidět velký zásah jejich mateřské automobilky Audi a to v pozitivním slova smyslu.

Maserati factory tour bylo taky v plánu, jen vzhledem ke změnám v produkční lince ve fabrice v Modeně, nám to nakonec nebylo umožněno. Je to něco v čem jsme do poslední chvíle doufali, že to vyjde.

Součástí celého zážitku, našeho 4 denního výletu je návštěva našeho luxusního 5ti hvězdičkového hotelu v Cesenaticu, přímo na pláži. Tady jsme si udělali volné odpoledne na pláži a následně jsme se přesunuli na terasu s výhledem na velký bazén, abychom náš výlet zakončili takovou večeří, na kterou účastníci budou dlouho vzpomínat.

Celá akce byla v klidu zakončena ten 4. den po snídani, společnou rozlučkou a individuálním odjezdem zpět domů. I letos byl program víc než nabitý a jisté je, že zážitky a vzpomínky, které ve každém tento výlet zanechal, jsou na dlouho…na opravdu dlouho! Navíc takové factory tour, jako je Ferrari a Lamborghini, o tom si může nechat zdát většina majitelů supersportů po celém světě. Je to jen pro hrstku vyvolených. O to víc je potřeba si toho vážit.

Nikolaos Seizis