Zveřejněno 22. 9. 2020

4 DENNÍ VÝLET V ČESKÝCH HORÁCH (13. – 16. 9. 2020)

4 DENNÍ VÝLET V ČESKÝCH HORÁCHBohužel náš každoroční 4 denní výlet do Alp, se v červnu nemohl konat a to z důvodu pandemie, která byla v té době nejrozsáhlejší v Itálii.

Velká část členů, byla zklamaná, a tak jsme se domluvili, že to nenecháme jen tak a přesuneme tu akci na září a do Českých hor. Pochopitelně to nebylo vůbec jednoduché, jelikož jsme jednak v Českých horách nikdy nic podobného nepořádali a jednak protože těch možností najít hezké klikaté silnice, bylo mnohem méně než v Alpách.

Byla to ale pro KSA výzva, a tak jsme se přes léto pustli do práce. A finále bylo takové, že většina členů byla nakonec příjemně překvapená. Překvapená v tom, že máme jednak nádhernou horskou přírodu ale i krásné klikaté silnice a velmi kvalitní povrch asfaltu.

Co by to bylo z akci KSA, kdyby tam nebyl i instruktor, který si sedal na místě spolujezdce a radil členům, jak se dá jezdit v takových serpentýnách rychle, ale zároveň bezpečně. To vše v doprovodu teoretického školení v konferenčním sále hotelu.

Ten poslední den jsme zamířili na polygon v Automotodromu v Brně, kde si účastníci mohli vyzkoušet smyky a následně drifty na kluzkých plochách.

Počasí nám přálo po celou dobu výletu. V nížinách se teploty pohybovali okolo 30 stupňů, což je na polovinu září nevídané. V těch našich horských oblastech bylo ale o 3-4 stupů méně, tedy velmi příjemných 25-26.

Tak jako na každé takové akci, byla to nádherná kolona aut, všech typů značek, jako například Porsche, Ferrari, Mercedes AMG, BMW M a další.

Na to že to původně vypadalo jako jedno velké zklamání, že Alpy 2020 nebudou, nakonec akce předčila naše očekávání. A dokonce natolik, že budeme uvažovat, že tuto akci ponecháme v programu i příští rok. Tedy že si účastníci vyberou, jestli chtějí Alpy 2021 anebo České hory 2021.

Těšíme se na další společné klikaté silnice 2021! 😊

Nikolaos Seizis