Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 28. 9. 2006

5. SRAZ KLUBU SPORTOVNÍCH AUT V MOSTĚ (28. 9. 2006)

most-28-9-2006Dne 28. září se na Autodromu v Mostě uskutečnil již pátý sraz sportovních aut, který pořádal nově vzniklý Klub sportovních aut v čele s Nikolaosem Seizisem.

A v čem se tento sraz lišil oproti těm třem předešlým? Především tím, že byl zpřístupněn veřejnosti. Přestože akce měla probíhat od 13 hodin, nakonec byla od 11 hodin a už v deset hodin se tam začali sjíždět první majitelé supersportů. Takže jsme měli zhruba dvě hodiny čas dokumentovat dění na autodromu bez přítomnosti veřejnosti.

Nedočkaví fanouškové začali přijíždět po půl jedné a do dvou hodin tam snad byli úplně všichni. Akce byla zpřístupněna veřejnosti úplně poprvé a počítá se s tím, že pro veřejnost bude přístupná maximálně jednou do roka.

Nicméně veřejnost si akci jistě velmi užila. Měla přístup do paddocku a mohla si tak „sáhnout“ na své oblíbené auto, kterých bylo přes 250. Bohužel se tolik aut na autodrom nevejde a zhruba polovička aut si musela vystačit s normálním parkovištěm.

Na straze probíhala také soutěž kde se losovalo 10 šťastlivců, kteří se mohli svést ve svém vysněném autě. K této skupince lidí jsem se také připojil i já, protože mi bylo před týdnem nabídnuto od pana Seizise svezení s Porsche GT3 RS. Ze svezení mám pěkné zážitky ale do teď přemýšlím co je lepší. Jestli jízda v GT3 RS a nebo ve Škoda Octavia WRC. Samozřejmě tyto dva stroje nelze srovnávat, protože každý je o něčem jiném.

Po 18 hodině proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších třech časů. Na prvním místě se umístil Caterham CSR 260 s časem 1:55.357, na druhém Porsche Carrera GT s časem 1:55.635 a na třetím Porsche GT3 RS s časem 1:57.439.

článek převzat z Butzi.cz

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu