Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 13. 10. 2019

AMG TOUR (29 – 30. 9. 2019)

AMG TOUR 2019Dlouho očekáváná akce AMG tour proběhla koncem září v okolí Stuttgartu. Dlouho očekáváná hlavně proto, protože byla poprvé. Značka AMG v České Republice, čelí posleních pár let neuvěřitelnému vzestupu. A nejen v ČR ale i po celém světě. Poslední roky vyrábí úžasná sportovní auta a v motorsportu se jim daří. Jak ve formuli 1, kde kralují několik let, tak i divizi GT3.

Ještě pár let zpátky si vzpomínám, že vozy AMG v KSA byly rarita, ale poslední roky to nabralo úplně jiný směr. Musím říct, že velkou zásluhu v tom mají i lidi, kteří tuto značku v České Republice vedou a dělají pro zákazníky maximum. Nedílnou součásti je i AMG Driving Academy v čele s Josefem Hlávkou.

Všechno toto, i nenásilná forma prodeje a vstřícná péče o zákazníka z nich dělá značku, která zažívá zlaté časy. KSA je již druhým rokem partnerem této značky a jsme hrdí, že můžeme být součástí rozvoje této značky v ČR. Za zmínku stojí i fakt, že pouze 18 zemí po celém světě má certifikaci na to, aby provozovaly AMG Driving Academy a jednou z nich je Česká Republika.
Vozy AMG si můžete koupit a servisovat po celé dealerské síti Mercedes-Benz, ale to hlavní jsou 2 specializovaná AMG centra v Praze a Brně.

Tohle je shrnutí o tom, jak si stojí značka AMG a nyní k tomu hlavnímu. Tedy o tom, jak probíhalo první AMG tour v historii KSA. Tak jak to většinou bývá u nových akcí, zájem je mnohem větší než kapacita. V těchto případech je jediným možným řešením odmítnout přihlášky, které přišly jako poslední. Sice to nebylo vůbec příjemné, ale tady v těch případech, ještě nikdo žádné jiné řešení, které by potěšilo všechny, nevymyslel…

Akce začínala srazem v Loděnicích u Prahy v neděli 29. září ráno. První účastníci začínali najíždět již od 08:30 a zatím co si vyřídili registraci, poseděli chvíli u kávy nebo čaje. Tohle místo jsme vybrali záměrně, jelikož je to restaurace s velkým parkováním a je hned u sjezdu z dálnice D5 Praha směr Plzeň. Což pochopitelně znamená, že je přímo na naší trase.

Na konec září bylo docela hezké počasí a v klidu se každý mohl procházet po parkovišti a obdivovat jeho pestrost. Po společném brzkém obědě, jsme měli krátkou rozpravu a následně jsem vyrazili směr Stuttgart, kde nás odpoledne čekalo Mercedes-Benz muzeum.
Fenomenální stavba, kde se nejprve vyjíždí výtahem nahoru a postupně se pak návštěvníci přesouvají dolů od nejstarších k nejmladším modelům. Na začátek nás celou skupinu přivítala česká pracovnice v muzeu a zhruba za 15 minut vysvětlila vše potřebné. Následně jsme se po malých skupinách přesunuli nahoru a postupně během 2 hodin jsme si vše prošli. Nepochybně to mělo své kouzlo a doporučujeme každému.

Náš hotel byl naštěstí blízko a během 15ti minut už jsme mohli parkovat v podzemní garáži. Po check in, jsme se okamžitě přesunuli na společnou večeři a následně do konferenčního sálu, kde jsme pobrali následující den dopodrobna. Někteří pak zůstali ještě v baru a někteří se přesunuli do postelí.

V pondělí ráno po společné snídani jsme se přesunuli do Sindelfingenu na prohlídku továrny ale hlavně oddělení vozů AMG GT. Je to obrovská továrna s dlouhou tradicí a k našim přesunům, jsme potřebovali velký autobus. Vidět všechny ty vozy AMG GTR na výrobní lince bylo úžasné.

Na náš společný oběd jsme měli salónek jen pro nás, přímo v restauraci v Sindelfingenu a hned potom jsme se s našimi auty přesunuli do továrny v Affalterbachu, kde se vyrábí všechny motory AMG manuálně a co víc, jeden člověk vždy sestaví celý motor od A až do Z a podepíše se na plaketě motoru. Je to něco, co nedělá žádná jiná automobilka na světě a má to své kouzlo.
A třešničkou na dortu bylo závodní oddělení HWA, kde se vyrábí všechna ta závodní auta divize GT4 a GT3. Klinická čistota, pořádek a ty úžasné stroje! No nemělo to chybu!

Na závěr jsme se všichni sešli na společné focení před hlavní budovou AMG a pak individuální odjezd domu. Polovina lidí využila i ubytování v úžasném hotelu V8 Motorworld v pondělí večer, tak , aby se mohli odpočatí vrátit v úterý ráno domů.

Tímto bych chtěl poděkovat AMG Česká Republika za tuto společnou akci a už nyní se začínáme domlouvat na AMG Tour 2020.

Seizis Nikolaos

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu