Zveřejněno 27. 6. 2019

ČTYŘDENNÍ VÝLET DO ALP (13. – 16. 6. 2019)

Čtyřdenní výlet do AlpKaždý rok v červnu vyrážíme na 4 dny do Alp, zajezdit si na nejlepších silnicích Rakouska a Itálie. Tato akce je už tradice a letos proběhl už 13. ročník a průměrně se zúčastňuje více jak 40 aut. Na rozdíl od minulých ročníků, i letos jsme vynechali Rakousko a naše trasa vedla pouze přes Italské Dolomity.

První den vedla naše trasa do Italského Brunica. Krásný hotel, hned vedle několika lyžařských středisek, byl ideální svou polohou na celý průběh našeho výletu. Po příjezdu a check in, jsme se přesunuli do baru na welcome party, kde jsme zároveň probrali, všechno co nás následující 3 dny čeká. Slovo dostal i šéf hotelu, pan Kurt, pro cenné rady během našeho výletu. Náš instruktor Ing. František Blahout, pak osobně s účastníky probíral i rychlou jízdu na veřejných komunikacích. Co je bezpečné a co už je přes čáru. Navíc pro zpestření celého výletu, jsme vyhlásili soutěž o nejzajímavější fotku. Tím jsme samozřejmě myslely fotku vtipnou anebo nějaký zajímavý moment. Postě fotku originální. Pro vítěze jsme měli připravených 6 luxusních vín.

Po této „welcome party“ jsme se přesunuli do restaurace na společnou večeři. I přesto, že to byla opravdu gurmánská večeře, dlouho tam ale účastnící neposedávali a přesunuli se na venkovní parkoviště před hotelem, které jsme měli celé pro sebe. Účastnící se tam fotili a povídali si o svých autech až dlouho do noci.

Náš druhý den pokračoval v Itálii, směrem Lago Di Misurina a Cortina D´Ampezzo. Ideální místo na nákupy a procházku. Společný oběd, jsme pak měli až v Passo Giau, kde je ale velmi omezené parkoviště. I přesto jsme ale dokázali zaparkovat našich 50 aut, na pár metru čtverečních. Vypadalo to jako ta počítačová hrad Tetris, neboli puzzle. Po společném obědě jsme si udělali společnou fotku na vrcholu toho Passo Giau a pak systematicky jsme museli naše auta taky z toho těsného parkoviště dostat.

Okolo 15-16hod, dle odhadu, většina účastníků dorazila zpět na hotel v Brunicu. Opět bylo na čase se trochu zrelaxovat v nekonečně velkém wellness našeho hotelu. Jen před večeří jsme se všichni sešli v baru a dívali jsme se na natočená videa z tohoto dne na centrální televizi. Následovala večeře, která byla na té nejvyšší úrovni Italské gastronomii a kdo chtěl se pak přesunul do baru, kde byl program ve stylu „live music“.

Následující ráno jsme si po snídani udělali společnou fotku před hotelem, a ještě jednou jsme probrali, co nás dnes čeká. Pak jsme uzavřeli provoz na hlavní silnici a všichni jsme mohli vyrazit společně z hotelu směr Corvara a Passo Campolgno. Celá dnešní trasa vedla přes krásné passy a tím, že byla i téměř jasná obloha, bylo možné zastavovat na hezká místa a dělat si fotečky na památku.

Tak jako vždy na tomto výletu, naše automobilová kolona vzbuzovala velkou pozornost. Auta všech značek a barev jako, Ferrari, Porsche, BMW M, Mercedes Benz AMG, Corvette, Audi RS a další. Na oběd jsme se zastavili v hezkém městečku Ortisei a okolo 15-16hod, dle odhadu, většina účastníků dorazila zpět na hotel v Brunicu. Bylo na čase se trochu zrelaxovat v krásném venkovním bazénu anebo v obrovském wellness, kde byly nekonečné možnosti. Jak v počtu různých druhů saun a relaxačních místností, tak i ve vířivkách a vnitřních bazénů. Následně jsme se přesunuli na naší soutěž o nejzajímavější fotku do místního salónku. Jak už jsme naznačili, měli jsme připravené ceny pro prvních 6 vítězů a o nich rozhodovali všichni členové hlasováním. Byla to hodina, kde jsme si zažili spousty legrace, a nakonec absolutní vítěz byl David H. Od 19hod nás opět čekala společná večeře, která byla na té nejvyšší úrovni Italské gastronomii.

Letošní trasa byla jiná než v předchozích letech a na ALPY 2020, bude opět nějaká změna. Zůstaneme opět v okolí Brunica a projedeme tam nové passy a serpentíny, které se tam nabízejí. Budou tam ale zařazeny výlety lanovkou na vrchol jedné hory, kde budeme mít i oběd a spousty dalších zajímavostí. Každý ročník musí být ještě o level výš, než ten předchozí a máme takový pocit, že Alpy 2020 budou ty nejlepší v historii KSA! Už se nemůžeme dočkat!

Seizis Nikolaos