Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 9. 6. 2016

ČTYŘDENNÍ VÝLET DO ALP (2. – 5. 6. 2016)

Čtyřdenní výlet do AlpNaše tradiční červnová akce byla letos od 2. do 5. Letos však na žádost většiny členů, nastalo několik změn. Na rozdíl od všech kurzů a jednodenních akcí, tato je ve znamení pohody a užívání si řízení na nejkrásnějších Alpských cestách. Téměř každý ročník, je ale také ve znamení neočekávaných extrémních klimatických změn anebo neočekávaných situací. To je ale jedině dobře, protože účastníci mají z každého ročníku nějaké vzpomínky. I letos tomu nebylo jinak.

První čtvrteční den jsme měli oproti loňskému ročníku relativně chladné a deštivé počasí. Bylo nějakých 18 stupňů a v nadmořské výšce 770m v hotelu Brandlhof. Vzhledem k nepříznivému počasí jsme neměli možnost využít nádherný venkovní bazén s výhledem na ohromné hory všude okolo nás a zároveň i společnou večeři venku na terase. Kouzlo tohoto hotelu při letních teplotách je nepopsatelné.

První změna oproti předchozím ročníkům nastala následující den ráno, kdy jsme vyrazili na méně známou, placenou silnici Felber Tauern Strasse. Grossglockner je už přeplněná silnice, kde se vůbec nedá jet rychle. Felber Tauern Strasse je ale pravý opak. Je to široká klikatá silnice, ale s minimálním provozem. Všichni účastnící si tuto změnu naplno užili a ukázalo se, že to byla správná změna.

Když jsme přijeli horu, vyrazili jsme směr Itálie a konkrétně Lago Di Garda. Po cestě jsme se společně zastavili na oběd v Leisachu a pokračovali jsme dál v co nejrychlejším tempu, abyse nám nestalo to co minulý rok. Chtěli jsme být co nejdřív v Lago Di Garda a užít si tak nádherný hotel a exotický park přímo vedle jezera. Navíc nás od půl osmé čekala společná večeře na terase toho hotelu, kterou jsme měli exkluzivně pro sebe.

Následující sobotní den jsme vyráželi z Riva Del Garda a v plánu bylo objet celé jezero. Cesta měří asi 140km a jen málo kdo ví, že se tam natáčeli scény jedné z posledních Bondovek Quantum of Solace. Byla to ta scéna s Astonem a Alfou, kde se honili v serpentýnách a tunelech a nakonec Alfa spadla do útesu. Byl to zvláštní pocit projíždět stejným místem a myslet ta ty nádherné scény a záběry z filmu. Až do Saló byla cesta dobré a bez velkého provozu. Pak ale celá ta jižní část byla ve znamení velké dopravní zácpy. Italové měli totiž státní svátek ve čtvrtek 2. června a logicky si z toho udělali prodloužený víkend. Zbytek cesty od Sirmione zpátky do Riva del Garda byla opět dobrá. Až na průtrž mračen.

V neděli ráno když jsme se probudili, počasí bylo o něco lepší, než v předchozích dnech a čekala nás už jen cesta zpět domů. Do Prahy je to z Riva del Garda nějakých 770km a tak předpokládaný příjezd domů u většiny účastníků byl okolo 17-18hod odpoledne.

I tento výlet se nám velmi vydařil, škoda jen toho špatného počasí. Je to bohužel něco co neovlivníme. Někteří to ale brali s nadhledem a využili mokré serpentýny k driftování J

Seizis Nikolaos

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu