Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 30. 6. 2018

ČTYŘDENNÍ VÝLET DO ALP (31. 5. – 3. 6. 2018)

Čtyřdenní výlet do AlpKaždý rok začátkem června vyrážíme na 4 dny do Alp, zajezdit si na nejlepších silnicích Rakouska a Itálie. Tato akce je už tradice a letos proběhl už 12. ročník a průměrně se zúčastňuje 40 aut. Na rozdíl od loňského roku, jsme letos vynechali Rakousko a naše trasa vedla pouze přes Italské Dolomity.

První den vedla naše trasa do Itaského Brunica. Krásný hotel, hned vedle několika lyžařských středisek, byl ideální svou polohou na celý průběh našeho výletu. Po příjezdu a check in, jsme se přesunuli do baru na welcome party, kde jsme zároveň probrali, všechno co nás následující 3 dny čeká. Slovo dostal i šéf hotelu, pan Kurt, pro cenné rady během našeho výletu. Náš instruktor Ing. František Blahout, pak osobně s účastníky probíral i rychlou jízdu na veřejných komunikacích. Co je bezpečné a co už je přes čáru. Navíc pro zpestření celého výletu, jsme vyhlásili soutěž o nejzajímavější fotku. Tím jsme samozřejmě myslely fotku vtipnou anebo nějaký zajímavý moment. Postě fotku originální. Další soutěž byla a o nález 2 mincí v hotelu a pro nálezce byly připraveny poháry. Jako indícii dostala každá posádka obálku a v ní byl dopis.

Po této „welcome party“ jsme se přesunuli do restaurace na společnou večeři. I přesto, že to byla opravdu gurmánská večeře, dlouho tam ale účastnící neposedávali a přesunuli se na venkovní parkoviště před hotelem, které jsme měli celé pro sebe. Účastnící se tam fotili a povídali si o svých autech až dlouho do noci.

Následující ráno jsme si po snídani udělali společnou fotku před hotelem a ještě jednou jsme probrali, co nás dnes čeká. Pak jsme uzavřeli provoz na hlavní silnici a všichni jsme mohli vyrazit společně z hotelu směr Corvara a Passo Campolgno. Celá dnešní trasa vedla přes krásné passy a tím, že byla i téměř jasná obloha, bylo možné zastavovat na hezká místa a dělat si fotečky na památku.

Tak jako vždy na tomto výletu, naše automobilová kolona vzbuzovala velkou pozornost. Auta všech značek a barev jako, Ferrari, Porsche, BMW M, Mercedes Benz AMG, Corvette, Audi RS a další. Na oběd jsme se zastavili v hezkém městečku Ortisei a okolo 15-16hod, dle odhadu, většina účastníků dorazila zpět na hotel v Brunicu. Bylo na čase se trochu zrelaxovat v krásném venkovním bazénu anebo v obrovském wellness, kde byly nekonečné možnosti. Jak v počtu různých druhů saun a relaxačních místností, tak i ve vířivkách a vnitřních bazénů. Od 19hod nás opět čekala společná večeře, která byla na té nejvyšší úrovni Italské gastronomii.

Náš třetí den pokračoval v Itálii, směrem Lago Di Misurina a Cortina D´Ampezzo. Ideální místo na nákupy a procházku. Společný oběd, jsme pak měli až v Passo Giau. Stalo se ale něco nečekaného a na co budeme ještě dlouho vzpomínat! Těsně před vrcholem, začaly padat kroupy, ale tak hustě, že během par minut byly silnice pokryté bílou vrstvou. A tím myslím doslova 5-10cm krup na silnici. Naštěstí byly malé a nepoškodily naše auta. Bohužel to ale znamenalo na nějakou dobu totální kolaps na silnici, jelikož Italští motorkáři padali jeden za druhým a nebyli schopni se zvednout. Jinak naštěstí pro vyježděné členy KSA, to bylo příjemné zpestření a jakmile se to rozjelo, mohli si zadriftovat až na úplný vrchol Passo Giau. Během oběda pak měli všichni tolik zážitků na povídání, že 2 hodiny utekly jako nic a museli jsme pokračovat v naší trase.

Okolo 15-16hod, dle odhadu, většina účastníků dorazila zpět na hotel v Brunicu. Opět bylo na čase se trochu zrelaxovat v nekonečně velkém wellness našeho hotelu. Následovala večeře, která byla na té nejvyšší úrovni Italské gastronomii.

Letošní trasa byla jiná než v předchozích letech a na ALPY 2019 bude opět nějaká změna. Zůstaneme opět v okolí Brunica a projedeme tam nové passy a serpentíny, které se tam nabízejí.

Ten čtvrtý a poslední den byl ve znamení rozlučky po společné snídani a individuální odjezd zpět domů. Každý měl totiž trochu jinou trasu, vzhledem k tomu, že máme účastníky ze Slovenska, Moravy i Čech.

Seizis Nikolaos

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu