Zveřejněno 10. 7. 2012

DRIFT GROß DÖLLN (30. 6. – 1. 7. 2012)

SRAZ KLUBU SPORTOVNÍCH AUT V GROß DÖLLNLetní teploty, sluníčko a spousta vody. Tak to není řeč o příjemné dovolené, ale o dvoudenním kurzu driftování na kropených plochách výcvikového střediska nedaleko Berlína. Každý rok pořádá KSA dvoudenní kurz driftování hlavně z toho důvodu, aby se jezdci sžili s přetáčivým smykem natolik, že jim to později na silnici nebo okruhu přijde jako přirozená věc. Profesionální kurz pod vedením českého instruktora, několik různých ploch na trénování a neustále kropená trať, která zajišťuje, že pneumatiky tolik netrpí, tak to je přesně dvoudenní kurz. Letos jsme tento dvoudenní kurz absolvovali o víkendu 30.6. – 1.7. Účastníci přijížděli již v pátek, aby se ubytovali ve velmi příjemném hotelu s vynikající kuchyní a krásnou přírodou. U hotelu se nachází jezero, které někteří členové využili k relaxaci po prvním dnu driftování.
První den začal teoretickým školením a správným nahustěním zadních pneumatik. Instruktor František Blahout společně s německým instruktorem se pak již aktivně věnovali účastníkům až do 17 hodin. Kromě obědové pauzy se driftovalo neustále, účastníci si to maximálně užívali. Dinamická plocha, na které trénovali slalom, kruh i malý kropený okruh, tak to vše bylo námi naplno celý den využito. Po příjezdu na hotel byla vidět únava, a každý se šel zchladit na terasu hotelu správně vychlazeným pivem. U večeře nechyběla pořádná zábava a kdyby nás nevyhnali v nočních hodinách komáři, bavili bychom se tam až do teď. Druhý den ráno jsme shlédli natočené video z předešlého dne, aby se každý viděl a věděl, co vylepšovat. Vylepšovat však již nic moc nebylo, protože druhý den šlo všem driftování o 100% lépe. Tento den jsme také měli možnost projet pár kol na místním okruhu a zasoutěžit si s německými kolegy z Pistenclubu. Po obědě již bylo volné ježdění a individuální odjezd domů. Myslím, že to byla velmi příjemná akce, každý účastník obdrží DVD a diplom a my děkujeme za příjemný víkend!!!