Zveřejněno 12. 7. 2011

DRIFT TRAINING – DRIVING CENTER V NĚMECKU (9. – 10. 7. 2011)

DRIFT TRAINING - DRIVING CENTER V NĚMECKUO víkendu 9.-10. července proběhl dvoudenní kurz driftování. Stejně jako v loňském roce jsme zavítali do výcvikového střediska Gross Dolln, které leží severně od Berlína.
Účastníci kurzu přijeli již v pátek odpoledne, ubytovali se v příjemném hotelu Fahrkrung s velmi krásnou tamější přírodou, a na společné večeři probírali taktiku driftování.
Druhý den ráno, po snídani, jsme se přesunuli do výcvikového střediska, kde v první řadě proběhlo teoretické školení. Zábavnou formou toto školení vedl Martin Jansa, který byl zároveň i jedním z našich instruktorů. Po teorii následovalo správné nahuštění pneumatik, rozdělení do dvou skupin, a hurá dveřmi napřed.
Druhým instruktorem této akce byl Ing. Luboš Provazník, který nám pomáhal dorozumívat se s kolegy z Německa.
Na výcvikovém středisku je k dispozici několik tréninkových pozic. Kluzná kruhová dráha o průměru 50m/60m, široká dynamická plocha okolo 160 x 35m, kde si účastníci zkoušeli slalom a různé rychlé manévry. Tzv. malý handling (450 x 10m), a dále jsme si mohli vyzkoušet okruh, který měří 2,44 km.
Trénink byl poměrně náročný, protože kromě polední pauzy na oběd se jezdilo nepřetržitě od 9:00 – 17:00 hodin. Po prvním dnu byla vidět velká únava, ale společná rozprava u večeře ukázala, že si to všichni náramně užívají, a že se na druhý den velmi těší.
Poslední den kurzu jsme pozorovali, jak každý září, jelikož již driftovali zcela bez chybiček. Tento den nás kolegové z Německa provezli celým areálem, pověděli několik zajímavostí a účastníci si mohli vyzkoušet maximální rychlost svého miláčka, z čehož měli velkou radost. Na 4 kilometrovém úseku auta vyvinula rychlost od 310 do 330 km/h. Nejrychleji jelo Ferrari 599 GTO.
Odpoledne pak proběhla pro všechny zábavná driftovací soutěž, kde se ukázaly získané dovednosti, rozdaly se poháry vítězům, diplomy všem účastníkům, a každý individuálně odjížděl k domovu.
Většina však zůstala a driftovala do poslední minutky, což svědčí, že se tento kurz opravdu líbil. Počasí nám přálo, vody ke kropení plochy bylo také dost, parta účastníků se sešla excelentní, tak co víc si KSA může přát?
Letos proběhne na podzim ještě jeden takový kurz, na který se už opět těšíme!