Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 22. 5. 2016

DVOUDENNÍ KURZ DRIFTOVÁNÍ V GROß DÖLLN (14. – 15. 5. 2015)

Dvoudenní kurz driftování v Groß DöllnTak jako každý rok ve stejném období, i letos jsme zamířili 80km severně od Berlína do obrovského výcvikového centra Gross Dolln. Je to velmi rozlehlé a bezpečné místo na to aby si každý vyzkoušel svou zadokolku anebo čtyřkolku. Během těchto 2 dnů neustálého driftování se člověk natolik sžije s tím driftem, že mu to pak přijde jako přirozená věc a lépe pak ovládá kritické situace na silnici anebo na závodním okruhu.

Ubytování během celého víkendu jsme měli v příjemném hotelu Schloss Liebenberg. Je to nádherně udržovaný zámek s výbornou gastronomií. Po několika letech se tato změna členům líbila a ocenili jí.

Páteční podvečer je ve znamení registrace všech účastníků a večeře. Když je hezké počasí což se nám tentokrát moc nevydařilo, večeře na terase s výhledem na obrovskou zámeckou zahradu je k nezaplacení. Následující den ráno se společně přesouváme na výcvikové středisko a tam zhruba od 9-10:00 máme společné školení v konferenčním sále. Promítají se videa a probíráme celý areál včetně toho, jak driftování na vodě funguje se zadokolkou a to samé i se čtyřkolkou.

Praktický trénink pak probíhá tak, že se účastníci rozdělí do dvou podskupin. S těmi, kteří už tento kurz absolvovali a s těmi kteří jsou tam poprvé. Výcvik probíhá podobně jak na Snow Driving Experience. Tedy první den si účastníci vyzkouší všechny plochy a druhý den je ve znamení soutěží. Tentokrát to bylo na kruhu a na handlingu, kdo nejdéle udrží auto v driftu během 3 kol. Soutěže byly vyrovnané a proto část účastníku musela soutěž zopakovat.

V neděli během polední pauzy na oběd jsme měli možnost se projet i na závodním okruhu, který je uvnitř areálu. Jelikož jsme ale sebou přilby neměli, museli jsme jet ve dvou skupinách s vedoucím autem před sebou. Něco jako ukázka ideální stopy. I přesto to bylo zpestření a všichni byli rádi, protože okruh je extrémně technický a těžký. Po společném obědě pak bylo předávání diplomů, pohárů a závěrečná řeč. Následně kdo chtěl, mohl trénovat až do konce a kdo chtěl, mohl během odpoledne kdykoliv odevzdat vysílačku a vyrazit domů.

Jediné co nás celý víkend trápilo, byl nepříjemný a nepřetržitý chladný vítr. Obzvlášť pro instruktory venku s vysílačkou.

Jisté je, že všechni účastnící odjížděli s pocitem, že jím tento kurz hodně dal. Jak ti, co tam byli poprvé tak i ti, co už tam byli po několikáté.

Je to kurz, který by si měl každý vyzkoušet alespoň jednou. Těšíme se na příští, který bude ve stejném období 2017!

Seizis Nikolaos

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu