Dvoudenní kurz driftování v Gross Dölln, 29. – 31. 5 .2022

Zveřejněno 1. 7. 2022

Tak jako každý rok v tomto období členové, kteří nemají dost driftování z akce SDE v lednu, si mohou přijet zajezdit do největšího a zároveň nejbezpečnějšího střediska tohoto druhu. Do Gross Dolln, které leží zhruba 80 km severně od Berlína. 

Je to úplně jiné driftování než v Alpách v zimě, jelikož to simuluje závodní dráhu nebo veřejnou silnici za prudkého deště. Přínos tohoto kurzu během těchto dvou dnů je hodně znát. Opravdu stojí za to vidět, jak někteří jezdí v sobotu ráno a jak mají poté své auto pod kontrolou v neděli odpoledne.

První den je tak jako každý rok den příjezdu a následně se všichni členové sejdou u společné večeře. Letos jsme se již po několikáté ubytovali v hotelu Doellnsee, který je ke středisku nejblíž. Je to velký hotel přímo u jezera, který je obklopený krásnou přírodou. Samozřejmě je pro nás důležité velké a uzavřené parkoviště. Večeři jsme měli v krásném salónku, který jsme měli jen pro sebe a mohli jsme si vybírat z několika druhů masa, které se grilovalo přímo vedle. Počasí nám maximálně přálo. Teploty nebyly tak vysoké, aby se voda rychle nevypařovala z dráhy. Posezení na terase po večeři přímo u jezera nám tentokrát nevyšlo, protože nebylo takové teplo.

Zhruba okolo jedenácté hodiny si šli všichni lehnout s vědomím, že výcvik bude jezdecky náročný.

Kurz byl plně obsazený již několik týdnů dopředu a sešli se tentokrát skvostná auta. Kromě pár čtyřkolek byla všechna ostatní auta zadokolky.

Ráno po společné snídani jsme se společně přesunuli do výcvikového střediska, kde všechno začínalo hodinou teoretického školení v konferenčním sále. Hned poté jsme se přesunuli do servisu nahustit zadní pneumatiky na 4,5 barů a šlo se jezdit. Celé výcvikové středisko jsme měli jen pro sebe a náš kurz byl pod vedením Ing. Františka Blahouta, bývalého rally jezdce, Aleše Jiráska, aktivního okruhového i rallyového jezdce a Petra Šebesty, certifikovaného instruktora, který je zároveň naše nová instruktorská posila.

Od 10 h ráno až do oběda se střídaly různé plochy a hned po obědě jsme se přesunuli na závodní dráhu, která je součástí výcvikového střediska. Jelikož jsme ale neměli s sebou přilby, museli jsme dodržovat bezpečnostní pravidla a zajezdit si pár kol, spíše jako seznámení se závodní tratí. Celý víkend tam totiž probíhaly volné jízdy motorek a my jsme si mohli dát pár kol v polední pauze.

Odpolední trénink pokračoval až do 17 h,  kdy už byla znát na všech účastnících únava. Následně jsme se přesunuli zpět do hotelu. Před společnou večeří si většina členů skočila ještě do bazénu. Jezero kupodivu nebylo tolik studené, ale většina si raději vybrala hotelový bazén než přírodu.

Úterý už bylo náš poslední den a museli jsme po snídani vyklidit pokoje a vyřídit si check outna hotelové recepci. Ježdění na dráze začalo hned v 9 h, poté co si všichni dali svá zavazadla do konferenčního sálu. Celé dopoledne se trénovalo a zároveň soutěžilo na handlingu. Všem to šlo o poznání lépe než minulý den a vítěz z každé skupiny se následně setkal ve finále, které probíhalo těsně před obědem. 

Po obědě jsme rozdali diplomy, medaile, poháry a udělali jsme společné foto, tak jako to děláme i na SDE. Celá akce dopadla na jedničku. Počasí nám přálo, auta fungovala a všichni se jezdecky výrazně posunuli. Co víc si přát. Odpoledne se už jezdilo volně až do 16 h a každý dle vzdálenosti z domova si zvolil svůj odjezd.

Už teď se těšíme na další akci Gross Dolln v květnu 2023!

Blog editorial

Vítejte v sekci blog, kde najdete kompletní novou magazínovou část webu. Každým rokem naše služby a akce vylepšujeme, proto chcete-li se podívat na starší akce, přejděte na archivní magazínovou část, kterou najdete přímo zde.