Dvoudenní kurz driftování v německém Gross Dölln 2024

Zveřejněno 15. 4. 2024

Tak jako každý rok v tomto období, členové, kteří nemají dost driftování z akce SDE v lednu, si mohou přijet zajezdit do největšího a zároveň nejbezpečnějšího střediska tohoto druhu. Do Gross Dölln, které leží zhruba 80 km severně od Berlína.

Je to úplně jiné driftování než v zimě v Alpách, jelikož to simuluje závodní dráhu nebo veřejnou silnici za prudkého deště. Přínos tohoto kurzu během těchto dvou dnů je velmi znát. Vidět, jak někteří jezdí první den dopoledne a jak mají své auto pod kontrolou druhý den odpoledne, stojí za to.

První den začíná, tak jako každý rok, teoretickým školením a následuje společná večeře. Letos jsme se již poněkolikáté ubytovali v hotelu Doellnsee, který je ke středisku nejblíže. Je to velký hotel přímo u jezera, obklopený krásnou přírodou. Samozřejmě také důležité pro nás, s velkým a uzavřeným parkovištěm. Po registraci a check in, vše startuje rozsáhlým školením v konferenčním sále, aby se člověk připravil po teoretické stránce, na to, co ho následující dva dny čeká. Hned poté jsme měli večeři v krásném salónku, který jsme měli jen pro sebe a mohli jsme si vybírat z několika druhů masa, které se grilovalo přímo vedle. Počasí nám maximálně přálo s teplotami, které nebyly tak vysoké, aby se voda rychle vypařovala, avšak posezení na terase po večeři mělo své kouzlo.

Zhruba okolo jedenácté hodiny si šli všichni lehnout s vědomím, že výcvik bude jezdecky náročný.

Kurz byl úplně plný již několik týdnů dopředu a sešli se tentokrát skvostná auta. Byla to směs čtyřkolek a zadokolek.

V sobotu ráno, po společné snídani, jsme se přesunuli do výcvikového střediska, kde všechno začínalo krátkou rozpravou. Hned potom jsme se přesunuli do servisu, nahustit zadní pneumatiky na 4,5 barů a šlo se jezdit. Celé výcvikové středisko jsme měli jen pro sebe a náš kurz byl pod vedením Ing. Mirka Černého, současného jezdce závodů do kopců s vozem Porsche, Martina Semeráda, aktivního okruhového i rallyového jezdce a Petra Šebesty a Oty Kruse, certifikovaných instruktorů.

Od 10 h ráno až do oběda se střídaly různé plochy a hned potom jsme se přesunuli na závodní dráhu, která je součástí areálu. Jelikož jsme ale neměli s sebou přilby, museli jsme dodržovat bezpečnostní pravidla a zajezdit si pár kol, spíš jako seznámení se závodní tratí. Celý víkend tam totiž probíhaly volné jízdy motorek a my jsme si mohli dát pár kol v polední pauze.

Odpolední trénink pokračoval až do 17 h a to už bylo vidět, že toho mají všichni dost. Následně jsme se přesunuli zpět do hotelu na společnou večeři. Nejdřív si ale většina členů skočila do bazénu. Jezero nebylo překvapivě moc studené, ale většina si raději vybrala hotelový bazén než přírodu.

V neděli už byl náš poslední den a museli jsme po snídani vyprázdnit pokoje a vyřídit si check out. Ježdění na dráze začalo už v 9 h, hned poté, co si všichni dali svá zavazadla do týmového Atega. Celé dopoledne se trénovalo a zároveň soutěžilo na handlingu. Všem to šlo o poznání lépe než minulý den a vítěz z každé skupiny se setkal ve finále těsně před obědem.

Po obědě, tak jako to děláme i na SDE, jsme rozdali diplomy, medaile, poháry a udělali jsme společné foto. Celá akce dopadla na jedničku. Počasí nám přálo, auta fungovala a všichni se jezdecky výrazně posunuli. Co víc si přát? Odpoledne se už jezdilo volně až do 16 h a každý dle vzdálenosti z domova si zvolil svůj odjezd.

Už teď se těšíme na další akci Gross Dölln v dubnu 2025!

Blog editorial

Vítejte v sekci blog, kde najdete kompletní novou magazínovou část webu. Každým rokem naše služby a akce vylepšujeme, proto chcete-li se podívat na starší akce, přejděte na archivní magazínovou část, kterou najdete přímo zde.