Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 5. 5. 2012

Dvoudenní kurz sportovní jízdy v Brně

Dvoudenní kurz sportovní jízdy v BrněNěkolikrát ročně pořádá KSA dvoudenní kurzy sportovní jízdy. Letos tomu nebylo jinak. Dvoudenní kurz probíhal na Masarykově okruhu v Brně pod vedením mladého instruktora Aleše Jiráska. Pro účastníky kurzu byl nachystán bohatý program a celé dva dny měli pořádně nabyté. Vše začalo brzy ráno, kdy po registraci absolvovali ideální stopu brněnského okruhu, aby okruh důkladně poznali. Potom se již přemístili do školící místnosti a začalo teoretické školení. Probírala se zde bezpečnost, vlajky, jednotlivé brzdové body apod. Po sdělení všech důležitých informací následovala jízda na okruhu a projíždění jednotlivých úseků celé trati, kdy jim do vysílačky instruktor hlásil všechny důležité centimetry dráhy. Následovala jízda minibusem po okruhu a sdělení těch nejzapeklitějších míst a informací. Seznámili se s nejzajímavějšími místy brněnského okruhu jako dispečinkem, ředitelstvím, časomírou a další. Nemohl chybět také výborný catering. Po obědě se promítaly videa a pokračovalo se v teorii. Odpoledne si účastníci užili na motokárách a také se svezli na místě spolujezdce s těmi nejlepšími jezdci, aby pochytili užitečné rady.
Druhý den účastníci trénovali na trati své získané informace. Instruktor již s každým individuálně projížděl trať a předával cenné rady. Po dvoudenním absolvování tohoto kurzu účastníci obdrželi certifikát a nyní se již těší na další pilování svých dovedností na okruhu.
Celé dva dny nás provázelo krásné počasí a velmi příjemná atmosféra. Účastníci si kurz náramně užili a jejich instruktor Aleš Jirásek je velmi chválil.

Dáša

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu