Exkluzivní předpremiéra nového hyperauta Praga

Zveřejněno 23. 11. 2022

Žijeme v době, kdy výrobci sportovních aut představují své nejnovější exempláře tak často, jako nikdy předtím. Je vidět, že je enormní zájem po unikátních autech, ale zároveň se dá říci, že je toho v poslední době až příliš. Naše nedávná návštěva Pragy a prohlídka jejich nejnovějšího výtvoru naprosto předčila naše očekávání. Před našimi zraky se objevily dva prototypy produkční kvality s nádherně zpracovaným interiérem a úderným, funkčním designem exteriéru utvářeného aerodynamikou. O to překvapivější byla nabídka projet se v něm po silnici. S výkonem přes 700 koní, hmotností pod 1 000 kg a obrovským přítlakem se jedná o nekompromisní převedení závodních zkušeností Pragy na silnici.

Stojí za ním působivý tým vyššího managementu, který velmi netradičně nechal vůz vyvinout na trati a v aerodynamickém tunelu tak, aby byl téměř v produkční podobě ještě před jeho oznámením. V současné době se začínají konat soukromé předváděcí akce a přijímat objednávky pro první rok výroby pouhých 10 vozů.

KSA dostalo exkluzivní možnost představit vybraným členům tento skvost, více jak dva měsíce před jeho oficiálním premiérou. Vše se konalo v září, na Automotodromu v Brně, za přísných opatření a v absolutním utajení. S cenovkou 1,3 milionu Eur plus DPH se jeho okruh potenciálních zákazníků výrazně zužuje, ale i přesto se v České Republice dá očekávat celkem velký počet zájemců.

K dispozici jsme měli 2 auta v téměř finální produkční podobě. Jedno statické a jedno na svezení. Během dne se dostalo téměř na všechny pozvané členy a všichni z toho auta vystupovali nadšení. „Jak z jiného světa!“ řekla většina z nich a je nepředstavitelné, že tohle auto má i silniční homologaci. Svezení zajišťoval, kdo jiný, něž náš šéf instruktor Aleš Jirásek.

Pevně věříme, že tohle bylo jen první kolo a zájemců ze strany členů KSA bude velký a uspořádáme druhé kolo této exkluzivní akce někdy na jaře 2023.

Blog editorial

Vítejte v sekci blog, kde najdete kompletní novou magazínovou část webu. Každým rokem naše služby a akce vylepšujeme, proto chcete-li se podívat na starší akce, přejděte na archivní magazínovou část, kterou najdete přímo zde.