KSA

Mercedes-AMG Tour

Každý AMG motor v Affalterbachu je ručně stavěný, kompletně od jednoho člověka a pod kapotou poté najdete podpis toho dotyčného člověka, který za něj ručí. Motory AMG využívá i automobilka Pagani do všech svých vozů a některé se dávají i do Aston Martin (V8) a Lotus (V4).

Proč právě AMG?

Značka AMG čelí v posledních letech neuvěřitelnému vzestupu, nejen v České republice, ale také po celém světě. Za poslední roky vyrábí úžasná sportovní auta, kterým se v motosportu opravdu daří. Ve formuli 1 kralují již několik let, ale teď už také v divizi GT3. Velkou zásluhu v tomto vzestupu mají lidé, kteří tuto značku vedou, protože dělají pro své zákazníky maximum.

Sraz v Loděnicích u Prahy

Akce většinou startuje srazem v Loděnicích u Prahy v neděli ráno. Toto místo je strategickým bodem, kde se nachází restaurace s velkým parkovištěm přímo u dálnice D5 ve směru na Plzeň, což je přímo na naší trase. První účastníci přijíždí od 8:30 a mají čas na to, vyřídit si v klidu registraci a posedět u kávy či čaje.

Po obědě směr Stuttgart

AMG tour se koná většinou koncem září nebo v první polovině října, což je většinou známkou ještě poměrně dobrého počasí. Každý se může tedy v klidu projít a poohlédnout po parkovišti a obdivovat vozy ostatních účastníků. Po brzkém obědě je krátká rozprava a následně všichni vyráží směr Mercedes-Benz muzeum ve Stuttgartu.

Muzeum je fenomenální stavbou, kde se nejprve vyjede výtahem úplně nahoru a postupně se návštěvníci přesouvají dolů od nejstarších k nejmladším modelům.

Muzeum

Nejprve nás po příjezdu přivítá v muzeu česká pracovnice, která vysvětlí vše potřebné a následně se po malých skupinkách přesouváme nahoru a postupně si vše během cca 2 hodin prohlédneme. Tohle muzeum má své kouzlo a určitě ho doporučujeme vidět naprosto každému.

Naprosto jedinečný hotel

Hotel, ve kterém jsme ubytováni, V8 Motorworld je plný nádherných exponátů a od muzea je naštěstí velmi blízko. Běhěm půl hodiny po prohlídce, můžete už parkovat v podzemních garážích hotelu. Po check in nás čeká společná večeře a následně se přesouváme do konferenčního sálu, kde se probírá dopodrobna následující den.

Továrna na AMG GT

V pondělí ráno se po společné snídani přesouváme do Sindelfingenu na prohlídku továrny, ale především do oddělení vozů AMG GT. Jedná se o obrovskou továrnu s dlouholetou tradicí. K našim přesunům po této továrně máme exkluzivně pro nás k dispozici velký autobus. Velkým zážitkem je vidět všechny vozy AMG GT Black Series na výrobní lince.

Oběd a továrna v Affalterbachu

Společný oběd máme v salónku, který je určený jen pro nás, v restauraci v Sindelfingenu. Po obědě se všichni přesouváme našimi auty do továrny v Affalterbachu, kde jsou všechny motory AMG vyráběny manuálně. Jeden člověk vždy sestaví celý motor od A až do Z a následně se podepíše na plaketě motoru. Je to něco, co nedělá žádná jiná automobilka na světě a určitě to má své kouzlo. Třešničkou na dortu je ještě návštěva závodního oddělení HWA, kde se vyrábí všechna závodní auta divize GT4 a GT3.

Na závěr naší tour se všichni sejdeme na společné focení před hlavní budovou AMG a poté každý vyráží individuálně domů. Mnoho účastníků využívá ubytování ještě v pondělí večer, v úžasném hotelu V8 Motorworld, aby se odpočatí mohli vrátit v úterý ráno domů.

Mrkněte na video z této akce

Chcete vyzkoušet tuto akci? Napište nám

Mrkněte i na další akce

KSA Track Experience KSA Drift Experience KSA Road Experience KSA Snow Experience