Zveřejněno 16. 5. 2009

NEJVĚTŠÍ SRAZ SPORTOVNÍCH AUT 2009 (16. 5. 2009)

verejnost-16-5-2009Jak tomu již bývá tradicí nás opět čekal na Masarykově okruhu v Brně Největší sraz sportovních aut. Tento fanoušky tolik očekávaný sraz letos vyšel na sobotu 16. května. Ti z vás, kteří sledují dění okolo Klubu sportovních aut jistě vědí, že tento sraz je jako jeden z mála přístupný pro veřejnost.

Okolo osmé hodiny se začali sjíždět první majitelé sportovních aut a zároveň i fanouškové těchto rychlých kol, kteří si nechtěli nechat nic ujít. Úderem půl deváté byla v programu připravena půlhodinka, kdy instruktoři ukazovali přihlášeným jezdcům ideální stopu na okruhu.

Celý den probíhalo ve VIP salonku teoretické školení. Během této hodiny se mohli jezdci od profesionálních instruktorů dozvědět spousty zajímavých a důležitých věcí, co se rychlé a sportovní jízdy týká.

Návštěvníci opět měli možnost zapojit se do soutěže, ve které bylo výhrou svézt se v nějakém supersportu s profesionálním jezdcem. Ti z vás, kteří se zúčastnili soutěže a neměli to štěstí, tak si jistě spravili chu pohledem na svůj oblíbený supersport. A co bylo na sraze k vidění? Například Porsche Carrera GT, Porsche 997 GT2, Porsche 997 GT3, Ferrari F430, KTM X-Bow, Audi R8, Lamborghini Gallardo LP560-4, Lamborghini LP 640 Roadster, Lamborghini Gallardo Superleggera, Ford GT a mnoho dalších skvostů. Ten seznam by byl opravdu dlouhý.

Asi největší pastvou pro oči byl tolik prodiskutovávaný Bugatti Veyron, který se k nám přijel podívat ze Slovenska. Za zmínku jistě stojí i rarita v podobě Jaguar XJ220 a v neposlední řadě i červené Ferrari Enzo, které né možná každý návštěvník mohl obdivovat, protože přijelo bohužel až v pozdějších hodinách srazu.

Celý sraz doprovázelo proměnlivé počasí a jak bylo vidět, žádného jezdce to nevyvedlo z míry. Již teď je naplánován další sraz, který bude přístupný veřejnosti…

Zbyněk Dytrych