Zveřejněno 28. 9. 2010

NEJVĚTŠÍ SRAZ SPORTOVNÍCH AUT V MOSTĚ (28. 9. 2010)

NEJVĚTŠÍ SRAZ SPORTOVNÍCH AUT V MOSTĚJak tomu již bývá zvykem, každoročně pořádá KSA velké srazy sportovních aut otevřené i pro veřejnost.
Datum 28. září je již šestým rokem tradiční datum pro motoristický svět na Autodromu v Mostě. Je to datum, kdy Klub sportovních aut otevírá své brány nejen pro své členy, ale také pro širokou veřejnost. Milovníci sportovních aut se mohou v tento den přijít podívat na závěrečné velké setkání majitelů luxusních sportovních aut v rámci akce KSA. Pořadatel akce a majitel klubu, Seizis Nikolaos, se opět postaral o zábavu a zážitky.

Každý rok na toto setkání dorazí zhruba 200 sportovních aut (větší množství parkoviště Autodromu ani nepobere) a na akci se přijde podívat několik tisíc diváků. Letos na tento sraz však bohužel dorazila jen zhruba polovina sportovních aut a diváků bylo jen několik set. Důvodem bylo až neuvěřitelně špatné počasí, které trvalo již několik dnů za sebou před akcí a to téměř po celé republice. Stejně tak i předpověď na 28. září byla stejně špatná, jako těch několik dnů před tím.

V úterý 28. září se ale pravděpodobně stal zázrak nad Mosteckým okruhem. Po celý den se nad námi pohybovaly černé mraky, ale za celý den nespadla ani kapka deště. Výsledek byl takový, že jen prvních pár hodin dopoledne se jezdilo na mokru a celý zbytek dne se jezdilo na suché trati. Těch necelých sto statečných členů KSA, kteří se setkali na Autodromu, si akci ale hodně vychvalovalo. Bylo relativně málo aut na dráze a ježdění bylo tak super! Vyzkoušeli si jízdu jak na mokré tak suché trati a počasí tak pro ně bylo naprosto ideální.

Tradičně se během dne vylosovalo i 10 šťastných výherců, a ti měli možnost se svézt na místě spolujezdce v krásném voze Porsche GT3 RS. I pro ně to byl zážitek.

Zpestření této akce byla soutěž o nejhezčí hostesku KSA. Z 230 adeptek jste měli možnost vidět 12 finalistek, které byly oblečené v bílém a s deštníky KSA. Diváci se s nimi mohli vyfotit a následně se hlasovalo o nejhezčí hostesku prostřednictvím webu KSA. Vítězka bude mít možnost zúčastnit se s klubem na akci Nurburgring – Nordschleife, ve dnech 28. – 29. října 2010. Právě tento okruh patří k nejlepším a nejvyhledávanějším na světě!

Akce to byla jinak hezká. Škoda jen té nízké účasti. Kdo by to mohl ale vědět, když všude po celé republice prší, že na Autodromu v Mostě je to jinak! …Možná by stálo za to příště zavolat na Autodrom a zeptat se.

Již teď se celý tým KSA i členové těšíme na další tradiční datum 28.9. 2011, který bude již 7. ročníkem a opět bude otevřený pro veřejnost!