Nürburgring-Nordschleife 2022

Zveřejněno 1. 11. 2022

O tom, že Nürburgring je motoristický vrchol světa, není pochyb. Během dvou dnů člověk zažije moře adrenalinu a neopakovatelných zážitků. Ta atmosféra, která tam panuje, se nedá ani popsat. To musí člověk opravdu zažít.

Letos se nám povedl nádherný termín. Ve čtvrtek 29. září jsme se sešli v hotelu Dorint, přímo na cílové rovince Grand Prix. Účastníci zajížděli rovnou do hotelové garáže a následovala registrace u naší KSA recepce a check in v hotelové recepci.

Od 18 do 19 h jsem měli školení v konferenčním sále, kde jsme kromě rozsáhlého školení, promítali i tematická videa. Účastníci měli možnost zapojit se do diskuze, tak aby byli co nejlépe připraveni na druhý den. 

Po školení následovala společná večeře formou bufetu. Naštěstí nikdo z účastníku se poté nepřesunul do hotelového baru, ale rovnou do svého lůžka, protože náročnost následujícího dne byla mimořádná.

V pátek 30. září jsme měli celodenní jízdy na Nordschleife od 8 do 16:30 h. Dráhu jsme měli jen pro sebe a ježdění bylo formou open pit lane, bez polední přestávky. Každý si tedy mohl zajezdit na této fenomenální dráze až do bezvědomí. K dispozici byli samozřejmě i naši instruktoři na místě spolujezdce, kteří všem pomohli hlavně s bezpečností, protože tento okruh neodpouští chyby. 

Naše KSA zázemí bylo k dispozici po celý den, přímo u vjezdu na dráhu a všichni si mohli odložit svá zavazadla v naší klubové dodávce, aby zbytečně nevozili nadbytečnou váhu během trackday.

Celá akce proběhla podle nejvyšších standardu KSA, tedy s 10ti členným týmem KSA, včetně našeho fotografa a kameramana. Z každé akce totiž poskytujeme účastníkům, jak hezké fotky, tak i sestříhané video na památku.

Počasí nám přálo a po celý den bylo slunečno, s příjemnými teplotami okolo 14ti stupňů.

Zároveň se celý trackday obešel bez nejmenšího incidentu, což je vždy velmi potěšující a znamená to jen, že akce a školení bylo připravené opravdu poctivě.

Blog editorial

Vítejte v sekci blog, kde najdete kompletní novou magazínovou část webu. Každým rokem naše služby a akce vylepšujeme, proto chcete-li se podívat na starší akce, přejděte na archivní magazínovou část, kterou najdete přímo zde.