Zveřejněno 23. 4. 2009

NÜRBURGRING – NORDSCHLEIFE (23. 4. 2009)

nurburgring-nordschleife-23-4-2009Ve středu 22. dubna se sešlo na 50 nadšenců z Klubu sportovních aut v Loděnicích u Berouna na společnou snídani a následně vyrazili směr Nürburg. Čekalo je přesně 650 km z místa srazu až do Nürburgu, a to se dá zvládnout zhruba za pět až pět a půl hodiny, jelikož je to pořád po dálnici.

Ptáte se co je v Nürburgu? Zde totiž leží nejznámější a nejnebezpečnější okruh na světě! Ano, Nurburgring – Nordschleife neboli Severní smyčka anebo zelené peklo jak se jí také říká.

Účastníky této akce čekalo velké překvapení hned po příjezdu na hotelu. Čekala tam totiž Sabine Schmitz! Člověk, který má nejvíc zkušeností na Nordschleife na světě. Má totiž najeto neuvěřitelných 25 000 kol!!! Pro vaši představu, při celodenním ježdění na Nordschleife normálně stihnete najet od rána do večera 25-30 kol a to večer budete rádi, když budete mít sílu si zajít v hotelu na večeři. To znamená, že opravdový motoristický nadšenec, který navštěvuje severní smyčku třeba 4 až 5 krát ročně potřebuje zhruba 250 let nato, aby najel to co Sabine Schmitz do dnešního dne.

Sabine Schmitz ne jenomže je to člověk, který má nejvíce zkušeností na Nordschleife ale zároveň už vyhrála „Nurburgring 24 hodin“, který je nejtěžší závod vůbec, a to celkem dvakrát a kromě toho už má přes 50 vítězství při různých závodech na Nordschleife.

Sabine zahájila ve středu od 18:00 v konferenčním sále hotelu Am Tiergarten školení pro všechny účastníky této akce. Školení probíhalo společně s dalšíma dvěma instruktorama KSA. Předmětem tohoto 2 hodinového školení bylo dopodrobna rozebrat každou zatáčku, která na Nordschleife existuje.

Ihned po školení se všichni přesunuli do nejvyhlášenější restaurace v okolí Nurburgringu „Pistenklausen“. Všechny velcí závodníci ze závodu typu F1, DTM, Porsche Carrera Cup, jezdí právě do této restaurace na večeři. Taky není divu, že celá restaurace je plná různých fotek a podpisů nejrůznějších závodníků. Atmosféra zde úplně sálá motoristického ducha.

Následující ráno po společné snídani, všichni vyrazili na závodní trať, která je vzdálená jen pár set metrů od hotelu a od 08:20 se začali jezdit „guided laps“, tedy kola na ukázku ideální stopy na tomto extrémně náročném okruhu. Účastníci se rozdělili do 3 skupiny a 3 vedoucí auta byla řízená Sabine Schmitz, Seizisem Nikolaosem a Vláďou Machatým, kteří jezdili hodinu a dělali ukázky ideální stopy. Ihned potom všichni vyrazili na ostré jízdy a jezdilo se až do 14:00, kdy už toho měli všichni víc než dost. Mezi tím Sabine Schmitz jezdila celý den taxi jízdy s autama všech účastníků, aby každému ukázala, jak daleko jsou hranice každého sportovního auta. Závěrečná třešnička na dortu bylo společně focení se Sabine Schmitz a předávání absolventských diplomu s jejím vlastnoručním podpisem.

Byly to 2 dny plné zážitků a všichni už se moc těšíme na další Nordschleife, jelikož KSA podepsalo smlouvu se Sabine Schmitz, která bude na každé takové akci jako šéfinstruktorka.

A ještě článek našeho člena z této akce >>>

Seizis Nikolaos