O Klubu sportovních aut

Klub Sporotvních aut vznikl před 17ti lety. Filozofie KSA byla od začátku jasná! Primárně chce dát majitelům sportovních aut možnost naučit se a dokonale ovládat svá auta, a to za všech podmínek. V průměru dokáží majitelé sportovních aut prémiových značek využít jen opravdu malé procento toho, co sportovní auta opravdu dokážou. Tento klub je tedy zaměřený právě na to, aby se majitelé naučili svá sportovní auta naplno ovládat, a tím pádem si jej mnohem více a především bezpečně užívat.

Od začátku bylo tedy jasné, že je zapotřebí dát dohromady skupinu automobilových nadšenců a milovníků sportovní jízdy. V počátku se jevilo číslo 500 členů jako poměrně vysoké číslo, ale bylo potřeba získat velký objem členů, aby bylo možné si pronajímat velké a známé okruhy jen pro naše účely.

Od naplnění tohoto čísla klub nabírá nové členy pouze v případě, že některý ze stávajících členů své členství ukončí.

Z dnešního pohledu můžeme říci, že číslo 500 je zcela optimální! Jsme dostatečně velký klub, abychom si mohli samostatně pronajímat okruhy, ale zároveň jsme nepřestali fungovat jako jedna velká rodina, protože vše, co děláme, je stále velmi osobní.

Brzy se z našeho klubu stala velká a uznávaná organizace ve střední Evropě. Díky tomu jsme mohli začít dopřávat našim členům jen to nejlepší a přebírat cenné zkušenosti od automobilových špiček, jak z ČR, tak i z celého světa.

Walter Röhrl

Dvojnásobný světový šampion v rally a náš několikanásobný instruktor na akcích Porsche tour a v Brně.

Andreas Preuninger

Šéf vývoje všech extrémních vozů Porsche GT a náš mentor na akcích Porsche Tour.

Sabine Schmitz

Nejzkušenější závodník na Nürburgringu a naše několikanásobná instruktorka na akcích Nürburgring a v Brně.

Frank Biela

Vítěz z Le Mans a závodník DTM a 24h Nürburgring a náš instruktor na akcích v Mostě.

Tomáš Enge

Špičkový závodník a jediný Čech ve F1 a náš instruktor na akcích v Mostě.

Josef Král

Špičkový závodník v GP2 a náš instruktor na akcích ve Slovakiaringu.

K dokonalému ovládání Vašeho auta je zapotřebí naučit se řízení za všech podmínek na mokru, sněhu a ledu, závodním okruhu a na klikatých horských cestách.

Toto vše zahrnuje seznam aktivit KSA. Dále je potřeba znát dokonale i techniku vozu, abyste Vašemu vozu dokonale porozuměli. Z tohoto důvodu aktivity KSA zahrnují také návštěvy světových továren jako jsou: Porsche, Ferrari, AMG, Lamborghini, Maserati a Pagani.

Tímto jsou aktivity klubu kompletní a není nic, co by v našem programu chybělo. Závodní okruhy jsou čas od času také obměňovány a v minulosti jsme byli například:

Exkluzivní pronájmy

Vzhledem k tomu, že všechny aktivity KSA jsou na bázi exkluzivního pronájmu, jsou jízdy na těchto okruzích pouze příležitostní a nepravidelné. Na rozdíl od těchto nárazových akcí každoročně pořádáme jízdy na okruzích Automotodrom Brno a Nürburgring. 

Každoroční obměny

Co se týče horských cest, snažíme se trasu každoročně také částečně měnit. Poslední dva roky jsme projeli české hory a roky předtím jsme se zaměřovali především na rakouské a italské Alpy. V sezóně 2022 má KSA v plánu pořádně prozkoumat zatáčky italských Dolomit.

KSA je rodina

Většina členů se mezi sebou velmi dobře zná a vytvořilo se mezi nimi nejen přátelské pouto, ale také mnoho obchodní spolupráce. Kromě již zmíněných akcí je vždy na konci roku společný předvánoční víkend, kde se všichni členové KSA sejdou a je zde mimo jiné představení akcí na další sezónu.