Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 13. 10. 2019

PORSCHE TOUR s Waltrem Röhrlem (6. – 8. 10. 2019)

PORSCHE TOUR 2019Dlouho očekáváná akce pro každého majitele Porsche v letošním roce byla akce Porsche Tour ve spolupráci s Porsche Česká Republika.

Letošní sezónu musím hodnotit velmi kladně a troufnu si říct, že tato akce na závěr sezóny, byla třešničkou na dortu.

Ikona Porsche a motorsportu všeobecně, Walter Röhrl, končí v letošním roce svou aktivní kariéru. To pochopitelně způsobilo paniku všech Porsche klubů po celém světě a každý chtěl mít alespoň jednu poslední akci s ním. Vzhledem k tomu, že jeho pracovní vytížení vůči Porsche a vývoji nových modelů mu zabere téměř 99% jeho času, podařilo se to jen hrstce klubů a mezi nimi bylo i KSA. Za to jsme nesmírně hrdí a vážíme si toho.

Naše akce začínala v neděli 6. října příjezdem a zaparkováním všech aut v hotelu v Lipsku, kde se auta rovnou rozdělovala do 5ti barevných skupin. Následovala registrace a společný oběd a pak se všichni pomalu chystali do konferenčního sálu. Na počest této ikony, jsme si všichni vzali na toto setkáni naše klubové polokošile s logem Porsche Tour a podpisem Waltra Röhrla. Vypadalo to famózně, když se téměř 200 lidí oblékne identicky a klubově. Pánové v červeném, dámy v bílém. V konferenčním sále jsme spolu strávili zhruba hodinu. Probrali jsem náš program následujících 2 dnů, podívali jsme se na nějaká videa a Waltr měl proslov vůči účastníkům.

Následovala gurmánská večeře v doprovodu skvělých vín, které pro nás připravil šéfkuchař. Zde se sedělo až do pozdějších večerních hodin a následoval přesun na kutě, vzhledem k naším motoristickým povinnostem následující den.

V pondělí ráno po společné snídani jsme se přesunuli do továrny v Lipsku, kde je i závodní dráha. Cesta byla asi 12km dlouhá z hotelu a věřím, že si místní lidé o tom povídají až dodnes. Takovou nádhernou kolonu aut člověk jen tak nevidí i když bydlí ve městě, kde je továrna Porsche. Téměř sto aut a samá auta jako 991 GT2 RS, 911 R, GT3, GT3 RS, GT4 a další… Ta nejlepší Porsche z ČR se sešla na jednom místě!

Po příjezdu a zaparkování nás čekal standartní postup, jako na každém závodním okruhu. Tedy nalepení startovních čísel a namontování odtahového háku. Následovala společná rozprava a obratem začaly jízdy po skupinách. Aby to bylo celý den maximálně bezpečné, dopoledne byly v plánu jízdy po malých skupinách s vedoucími auty od Porsche a vysílačkami. A to z důvodu, aby se každý pořádně seznámil s tratí. Po obědě byly v plánu pak volné jízdy až do 17hod.

Mezi tím Walter jezdil se zákaznickými auty po celý den. Opravdu od 9ti ráno až do 17hod. A to nebyly nějaké vlažné jízdy, ale jízdy takové, že každý, kdo vylezl z auta, doslova zářil nadšením. Bylo neskutečně emotivní co tento velikán stále dokáže ve svých 73 letech.

Společný oběd jsme měli v diamantové budově s nádherným výhledem jak na závodní trať, tak i na celou továrnu. Tím, že nám náramně přálo i počasí, byl to o to větší zážitek. Vše ale trvalo jen krátce, protože jsme se museli přesunout do konferenčního sálu, kde bylo školení řidičů na volné jízdy, které byly v plánu odpoledne.

Odpolední volné jízdy byly od 13-17hod a všichni účastníci si to začali náramně užívat. Ostatní skupiny stály na vyvýšeném místě, kde bylo krásně vidět na celou trať a sledovaly ostatní.

A třešnička na dortu přišla poslední hodinku, kde byly taxi jízdy s profíky od Porsche. Nachystali nám 6 x vozů Porsche 991.2 GT3 RS a začali nás vozit. Bylo to hrozně emotivní a na závěr si jezdci vysloužili velký aplaus za jejich dovednosti.

Den ale ještě tím nekončil. Byli jsme tam až do setmění, protože Waltr se ještě musel vyfotit s každým autem a majitelem, plus navíc podepsat i autíčka na památku. Každý účastník totiž dostane dodatečně diplom s jeho fotku a originálním podpisem WR pro připomínku této skvělé akce. Společná večeře v hotelu proběhla ve stejném duchu jako v neděli, ale tentokrát si všichni účastníci povídali o zážitcích a dojmech z toho dne.

Třetí den byl ve znamení prohlídky továrny a obědu v diamantové budově. Byl to příjemný závěr této úžasné akce a všichni po obědě odjížděli nadšení. Každý říkal, že to byla akce na kterou nikdy nezapomenou!

Vzhledem k tomu, že se v KSA snažíme, aby každý rok byly naše akce opět o stupeň lepší, v tuto chvíli vůbec netuším, jak by se dalo příští rok, letošní Porsche Tour 2019 překonat…

Seizis Nikolaos

„Pane Röhrl… děkujeme za tuto poslední možnost zažít další takovou úžasnou akci s Vámi a děkujeme za všechny společné zážitky během posledních 10 let!“

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu