Zveřejněno 9. 5. 2006

1. SRAZ KLUBU SPORTOVNÍCH AUT V MOSTĚ

nahled

Dne 9. května proběhl na okruhu v Mostě největší sraz sportovních aut v ČR pořádaný Nikolaosem Seizisem, který je hrdým majitelem vozu Porsche GT3 RS.

Ráno okolo 8 hodiny začali přijíždět na okruh první majitelé sportovních vozů. Mezi osmou a devátou probíhalo hlavní přihlašování do soutěže o nejrychlejší kolo okruhu a po úderu deváté hodiny začali první rozjížďky. Majitelé aut byly rozděleny celkem do 8 skupin a každá skupina měla vyhrazený čas na okruh.

Po poledni dorazili na okruh další majitelé vozů, kterých nebylo málo. Mezi nimi se objevilo například i Maserati MC12 nebo Porsche Carrera GT. Maserati MC12 bylo zároveň asi i nejdražším autem srazu.

Všichni majitelé vzali soutěž o nejrychlejší kolo vážně a své miláčky na okruhu nešetřili. Jak to na jakémkoliv závodním okruhu bývá, má se jezdit na hranici možností vozu. Po zajetí pár ostrých kol na okruhu museli majitelé své vozy nechat vydechnout, neboť brzdy dostávali velmi zabrat. Bohužel při vyjetí ze zatáčky na cílovou rovinku jedné upravené GT2 ulítl zadek a opřela se ve 180 km rychlosti do svodidel. Majiteli se naštěstí nic nestalo a odešel po svých.

Touto nepříjemností ale závodění ostatních majitelů neskončilo a po úklidu trati se závodilo dál. V 18 hodin proběhlo vyhlášení výsledků, které si můžete prohlédnout níže.

Podle pořadatele tohle nebyla ojedinělá akce a měla by se opakovat zhruba po měsíci. Další je tedy naplánovaná na začátek června.

článek převzat z Butzi.cz