Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 4. 7. 2012

RACING DAY V MOSTĚ (28. 6. 2012)

RACING DAY V MOSTĚJednou ročně pořádá KSA závodní den, a to z toho důvodu, aby členové měli možnost zažít pravou závodní atmosféru se vším, co k tomu patří. Jelikož spousta členů KSA nějakým způsobem závodí, myslíme i na ně, a o ježdění nejsou ochuzeni. Jako běžné klubové jízdy by se dala nazvat první polovina dne, kterou mohou využít právě ti, kteří po závodění netouží. Běžné klubové jízdy probíhají od 9 – 14 hodin a vše funguje obvyklým způsobem. Nechybí tedy časomíra, instruktoři, catering, atd. Na tyto dopolední jízdy si přišel zajezdit i Josef Král. Pro účastníky závodu je tento čas ježdění kvalifikací do závodu a důležitým proškolením především o bezpečnosti, což je pro KSA nejdůležitější na všech akcích, natož tento den, kdy adrenalin a soutěživost velmi roste, je bezpečnost o 100% důležitější. Mezi 14-15 hodinou, doba obědu, klidu, odpočinku, načerpání sil do závodu, ale také doba výsledků kvalifikace a doba, kdy se z každého člena KSA stal pravý závodník. Promýšlela se strategie závodu, taktika na soupeře a správná příprava vozu. V 15:00 na startovní rošt nastoupily krásné hostesky s deštníky a pořadovými čísly.
Letošní rok jsme závody obohatili o další kategorii. Závody byly rozděleny do 4 skupin, závod vozů Porsche GT3, vozů do 4000 cm3, nad 4000cm3, a lehkých aut. Každý závod začal jedním zaváděcím kolem a příjezdem na svoji startovní pozici ke krásné hostesce. Začalo odpočítávání a adrenalin stoupal. Poslední přípravy a rady, a na hodinách se objevily 3 minuty do závodu, v tento moment opustily startovní rošt hostesky a mechanici. V poslední minutě vozy opět nastartovaly a závodníci nespustili oči z červených světel. Zelená světla odstartovala 25 minutový závod. Moderátor fandícím divákům hlásil dění závodu a na jezdcích bylo vidět maximální soustředění.
Šachovnicová vlajka odmávala konec závodu a všichni závodníci po objetí chladícího kola zajeli do park ferme, kde probíhala technická kontrola vozů. Právě zde, v prvních minutách po závodě, kdy jezdci sundali z hlavy ochranné přilby, byla vidět obrovská radost závodníků.
Po závodech se ještě hodinku jezdilo a v 18 hodin se vyhlásili vítězové všech kategorií. Krásné hostesky předaly poháry a za to byly odměněny sprchou ze šampusu. Všem vítězům gratulujeme. Velmi nás těší, že si účastníci tento závodní den užívají. Pro KSA je výjimečný a ojedinělý a my již vymýšlíme kategorie a novinky na KSA Racing Day 2013.

Dáša

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu