Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 3. 7. 2011

RACING DAY V MOSTĚ (30. 6. 2011)

RACING DAY V MOSTĚPo loňském nadšení z prvního ročníku KSA Racing Day, Klub sportovních aut uskutečnil ročník druhý. Ve čtvrtek 30. června se na automotodrom v Mostě sjeli všichni závodní nadšenci. Tato akce však probíhala v závodním duchu pouze „na oko“, nešlo o žádné oficiální závody, ale KSA chtělo připravit svým členům možnost vyzkoušet si pravou závodní atmosféru se vším všudy!
Dopoledne probíhalo klasické klubové jezdění, kde jako obvykle nechybělo teoretické školení o sportovní jízdě, rady instruktorů na místě spolujezdce, dobrý catering a další obvyklé věci. Pro účastníky závodu toto dopoledne sloužilo jako kvalifikace do závodu. Závody byly rozděleny stejně jako v loňském roce do čtyř kategorií. Auta se silniční homologací do 4000cm3, nad 4000cm3, auta lehká a auta závodní. Oproti loňskému roku, kdy byly odstartovány tyto 4 závody podle jednotlivých kategorií zvlášť, letos kvůli menšímu počtu účastníků byly kategorie sloučeny a závody se jely pouze 2. Výsledky však byly ze všech 4 kategorií.
Po obědě nastala ta správná závodní atmosféra. Jezdci byli řádně proškoleni, připraveni, hostesky nastoupily na startovní rošt a diváci netrpělivě vyčkávali startu. Účastníci závodu nejprve zajeli jedno zaváděcí kolo a podle časů z kvalifikace se seřadili na startovní rošt, kde je již čekali krásné hostesky. Po rozsvícení zelené všichni vystřelili a po dobu 25 minut diváci fandili a tipovali vítěze.
Po skončení závodu závodníci zajeli do park ferme, kde probíhala technická kontrola. Takto proběhly oba závody. Atmosféra byla velmi příjemná, i když nás bohužel neprovázelo hezké počasí, 14°C a silný chladný vítr nebylo nic moc, ale i tak se všichni náramně bavili.
Na závěr celé akce nemohlo chybět vyhlášení těch nejlepších a předání cen. Hostesky předaly vítězům poháry a oslavovalo se typickým otevřením šampusu.
Atmosféra tohoto dne byla opravdu skvělá, neobvyklá pro KSA, a na účastnících bylo vidět, jak tento zvláštní den jinak prožívají. Veškerá nařízení KSA byla nastavena pro maximální bezpečnost členů. Tento závodní den se obešel bez deště a bez nehody.
Tímto ještě jednou gratulujeme všem vítězům a děkujeme všem zúčastněným členům za dodržování pravidel, bezpečnosti a za skvělou náladu a atmosféru.