Zveřejněno 23. 1. 2017

Snow Driving Experience 2017 (A) – partner Nokian

Snow Driving Experience 2017Tak jako tradičně už 12. rok, proběhla akce Snow Driving Experience 2017 v rakouských Alpách. Jsme už zvyklí, že poslední roky nám počasí moc nepřeje a zřejmě přichází globální oteplování. Zima 2017 však byla výjimka. Všude bylo dostatek sněhu a hlavně prašanu, takže každý výjezd z trati neznamenal automatické poškození předního nárazníku. Teploty byly až extrémní. Od -22 hned ráno až do -18 přes den. Pro účastníky to samozřejmě nic neznamená ale pro instruktory a fotografa to nebylo úplně jednoduché. Stěžovat si ale nebudeme, jsme vděční za tohle počasí a doufáme, že to příští rok bude opět stejné.

Už od loňského roku máme nový a velmi příjemný hotel, který je navíc přímo na sjezdovce A1. Takže většina účastníků si pobyt prodloužila před anebo po, na lyžování. V hotelu nás navíc obsluhoval i český číšník, což bylo velmi příjemné.

Poprvé v historii KSA jsme měli na každý den naplánovanou jinou dráhu, které byly sice od sebe vzdálené zhruba 25km ale stálo to za to. Všichni účastníci z této změny byli nadšeni a na SDE 2018 to bude opět takto. A výběr bude ze dvou kurzů.

Zájemci o SDE 2018 by si tentokrát měli trochu více pospíšit s přihláškou, jelikož letos se akce naplnila už 2 měsíce předem a od té doby jsme museli nové přihlášky bohužel odmítat.

Nezbývá než se těšit na další ročník SDE 2018 a program bude vypadat takto:

Výběr ze dvou termínů v ½ ledna 2018
1. Den příjezd do hotelu, registrace, školení v konferenčním sále, společná večeře
2. Den, společný odjezd do první dráhy v Thomatalu. Jízdy až do oběda ve dvou skupinách. Po obědě výlet do zasněžené rozhledny (nadmořská výška 1850m). Po návratu jízdy až do 16hod. Následně přesun do hotelu, společné wellness. Následně společná večeře a po večeři promítání natočeného videa z celého dne, v konferenčním sále.
3. Den, společný odjezd do druhé dráhy v Muhr. Celodenní jízdy až do 16hod a různé soutěže. Na závěr společné foto, předávání diplomů a pohárů.

Instruktoři: Aleš Jirásek (aktuální okruhový závodník a vítěz ankety zlatého volantu 2016) a František Blahout (bývalý závodník v rallye)

Seizis Nikolaos