Zveřejněno 17. 2. 2011

Snow Driving Experience Thomatal (12. – 13. 2. 2011)

Snow Driving Experience Thomatal (12. - 13. 2. 2011)Stejně jako všechny lednové kurzy, tak i únorový kurz proběhl bez problémů a s výbornou náladou. Znovu, zhruba po měsíci, jsme tedy zavítali do Rakouska na Snow Driving Experience. Ve výcvikovém středisku v Thomatalu jsme měli opět k dispozici Švédskou dráhu.

Oproti lednovým kurzům zde bylo několik málo změn. Nebyly zde dvě skupiny našich členů, ale pouze jedna, pod vedením instruktora Ing. Františka Blahouta, a druhou skupinu tvořili kolegové z Německého Pistenclubu. Ti byli na takové akci poprvé a líbilo se jim to tak, že poslední den kurzu je musel pan Schiefer z dráhy vyhánět traktorem, protože vůbec nechtěli jet domů! Jsme tedy moc rádi, že si to všichni pořádně užili!
Stejně jako v lednu i teď nás hostil krásný 4* hotel Wastlwirt, takže o výborný odpočinek v relaxu, dobré jídlo a pití bylo náležitě postaráno.

Další změnou oproti lednu bylo i to, že jsme měli k dispozici kameru, celý první den kurzu se natáčelo a večer po večeři jsme se všichni sešli a natočené video se promítalo. František vše patřičně komentoval, a tak se každý měl možnost vidět jak jezdí, co dělá za chyby a co případně druhý den kurzu vylepšit. Všem se to moc líbilo, a budeme to tak dělat tedy i nadále.

Jinak kurz probíhal stejně jako v lednu, začal příjezdem účastníků na hotel, proběhlo teoretické školení, společná večeře, a následující den pak samotné ježdění. Po návratu návštěva relax centra, společná večeře a promítání. Poslední den ježdění po obědě rozdání pohárů pro vítěze, diplomů, a pak již zase ježdění a individuální odjezdy domů.

Bohužel nám v tomto únorovém kurzu moc nepřálo počasí. Teploty nad nulou a sluníčko udělaly své, a okolní krajina vypadala jako na jaře. Dráha naštěstí vše vydržela i nápor 22 aut, které pomalu bez přestávky driftovaly a driftovaly celý den. Poslední den kurzu začalo pak hustě sněžit.

Opět byl také velký zájem o soutěžení. Soutěže se zúčastnil každý účastník. Byla zde vidět správná závodní atmosféra, kdy každý přemýšlel jakou taktiku zvolit, aby vyhrál. Ve stíhačce, kdy se proti sobě utkaly dvě auta na oválu, a ve druhé soutěži, kdy se jezdila zadní část dráhy na čas, zvítězili Martina a Vlasta Daňhelovi se Subaru Impreza WRX STi. Vlasta zvítězil ve stíhačce, a Martinka porazila všechny chlapy tím, že zajela nejrychlejší čas!

Myslím, že mohu za všechny poděkovat. Výborná organizace a výborná nálada účastníků nám připravily suprové kurzy. Všichni si je náramně užili a už se těšíme na příští rok!!!!