Zveřejněno 9. 1. 2007

SNOW DRIVING EXPERIENCE V SAALFELDENU V RAKOUSKU (9. – 12. 1. 2007)

sallfelden-9-12-1-2007Byla polovina prosince, když jsem dostal nabídku udělat letošní první Snow Driving Experience v Saalfeldenu v Rakousku. Jednalo se o speciální dvoudenní kurz jízdy na sněhu a na ledu, ve výcvikovém středisku v Saalfeldenu. Jelikož v Čechách to se sněhem zatím vůbec nevypadalo, bylo ihned rozhodnuto.

Sraz byl stanoven na úterý 9.ledna v Blue Orange v Praze na jedenáctou hodinu. Po registraci a společném obědě jsme naskočili do aut a vyjížděli směr České Budějovice. Bylo nás 20 aut, typů Audi RS4, M3, Mitsubishi EVO, Subaru STi, BMW X3 a X5, Touareg V10, Range Rover Sport a dalších… Zájemců bylo mnohem víc, ale kurz je omezen počtem účastníků, a tak nás mohlo jet pouze 20.

Společná cesta přes České Budějovice, Linz, Salzburg a nakonec Salfelden trvala asi 5 hodin a okolo šesté hodiny už jsme byli skoro všichni v hotelu. Píši skoro všichni, protože tři z účastníků byli ze Slovenska a ti dorazili o něco později.

Ten večer jsme si mohli užívat volného programu, tedy sauny, krytého bazénu a společné večeře, která se protáhla až do jedné hodiny v noci i přesto, že jsme byli upozorněni, že máme jít brzo spát, protože kurz je dlouhý a únavný.

Druhý den ráno jsme po společné snídani museli být už před devátou ve výcvikovém středisku. Tam na nás čekal jeden český a jeden rakouský instruktor. Měli jsme hodinové školení o tom, co budeme během následujících dvou dní praktikovat a jak se správně a sportovně jezdí na sněhu se čtyřkolkou a zadokolkou. Následně nás rozdělili do dvou skupin po 10ti autech a šli jsme na věc. Musím říct, že dva dny kurzu byly náročné, ale hodně nám toho daly. Jako zpestření celého programu jsme si všichni mohli dát závod v Ice Aréně v motokárách, Eva a STíčka si mohly zajezdit i na šotolinové trati a SUVéčka se mohly projet na offroadové trati.

Na závěr dvoudenního trainingu jsme dostali absolventský diplom a mohli jsme vyrazit zpět do hotelu, kde jsme se sešli v relax centru. U společné večeře jsme si pak vyprávěli a probírali zážitky z uplynulých dvou dnů.

Čtvrtý den ráno jsme po snídani vyráželi téměř všichni zpět domů. Někteří účastníci se totiž rozhodli, že si tento výlet prodlouží a zůstanou ještě pár dní, jelikož asi 40 km od Salfeldenu je lyžařské středisko Kaprun.

Byl to opravdu dobrý kurz, který nám toho hodně dal a zároveň to byly příjemně strávené tři dny.

Dobrá zpráva je, že Klub sportovních aut plánuje tento výlet ještě jednou v březnu.

Nikolaos Seizis