Zveřejněno 18. 5. 2017

SRAZ KLUBU SPORTOVNÍCH AUT V MOSTĚ (17. 5. 2017)

SRAZ KLUBU SPORTOVNÍCH AUT V MOSTĚPo 5ti leté pauze jsme se vrátili na tento okruh. Někteří pracovníci Autodromu se se mnou dohadovali, že jsme u nich nebyli rok, maximálně dva. No, co říct, letí to neuvěřitelně. Poslední dva roky jsme nebyli na žádném Českém okruhu, i když předtím jsme jezdili 5-6 x ročně jen na Automotodrom Brno.

Už dlouho si nepamatuju, že by předpověď počasí už týden dopředu říkala, že bude krásně a splnilo se to na 100%. Tomu taky odpovídala i účast, která byla na hranici propustnosti tratě. Most totiž oproti Brnu, pojme mnohem méně aut naráz, aby to bylo stále bezpečné pro účastníky.

Jezdilo se od 09:00 ráno až do 18:00 s výjimkou polední pauzy na oběd od 13-14:00. Hodinku na odpočinek nemají jen účastníci ale i traťový komisaři a dispečink. Kromě půlhodiny dopoledne, kdy se trať uzavřela kvůli úniku kapalin z nějakého auta, se jezdilo pořád. Nejenom trať byla na hranici možností ale i náš VIP salónek, který byl v nadboxovém prostoru. Catering byl k dispozici po celý den pro všechny účastníky a jejich spolujezdce. Začalo to snídaní hned v 8hod ráno a končilo to odpoledním občerstvením až do 18hod.

Jinak celá akce probíhala tak, jak jsou členové KSA už dlouhá léta zvyklí. Tedy s časomírou po celý den a instruktorem na místě spolujezdce. František byl rozepsaný od 09hod ráno až do poslední půlhodiny od 17:30 do 18:00. Časomíru nemáme kvůli tomu, abychom mezi sebou soutěžili. Z tohoto důvodu se taky výsledky posílají druhý den emailem. Časomíru máme kvůli tomu, aby se každý sám za sebe druhý den podíval, jak rychle jezdil a zároveň jak pravidelné časy dokázal zajíždět, což je to největší umění.

Tak jako na každé akci, nechybělo ani servisní zázemí v boxu číslo 1, kde Vám udělají základní servis na autě v případě potřeby. Myslím tím, motorový olej, brzdová kapalina a brzdové destičky, přezutí kol atd. Dokonce Vám i převezou Vaši „sportovní“ sadu kol s pneumatikami na akci, ráno Vám jí přezují a pak opět na konci dne Vám přezuji na Vaše „silniční“ kola, abyste mohli jet v klidu domů.

Vcelku to byl velmi povedený den a všichni byli maximálně spokojeni. Většina členů při odchodu apelovala, abychom opět dělali několik takových dnů za sezónu. Pravda je, že podmínky pro pořádání takových akcí, jsou čím dál těžší. Slibovat, že příští rok opět udělme 5-6 okruhových dnů, jako tomu bylo do roku 2014 by byl nesmysl. Co ale můžeme už nyní slíbit je 1 x akce v Brně a 1 x akce v Mostě na příští rok! Už teď se těšíme na sezónu 2018!

Seizis Nikolaos