Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 24. 4. 2019

VELKÉ JARNÍ SETKÁNÍ V BRNĚ (18. 4. 2019)

SRAZ KLUBU SPORTOVNÍCH AUT V BRNĚNaše velké jarní klubové setkání letos proběhlo na Automotodromu v Brně, ve čtvrtek 18.4.2019. Bylo to den před Velikonočními prázdninami a tak většina členů si svátky protáhla ještě o jeden den.

Ve čtvrtek dorazili na naše klubové setkání a od pátku již mohli naplno slavit příchod Velikonoc.

Minulý rok jsme byli v Brně ještě o dva týdny dříve a přesto, že to bylo začátkem dubna, počasí se nám vydařilo na jedničku a letos to bylo přesně to samé. Krásné slunečné počasí přispělo na dobré náladě všech a celá akce dopadla dle očekávání.

Jediný rozdíl oproti loňsku byl ten, že jízdy na závodním okruhu byly hodně rychle plně obsazeny a tak nezbývalo aby se část členů, přijela na sraz jen podívat. Vzhledem k tomu, že bezpečnost je pro KSA na prvním místě, bylo by proti naší filozofii brát příliš velké množství přihlášek. Museli jsme přihlášky odmítat, i když nám to nebylo příjemné.

I přesto, že někteří členové mohli přijet tedy jen na sraz, maximálně si to užili. Bylo se totiž na co dívat. Na srazu bylo snad úplně všechno! Porsche, Ferrari, Lamborghini, Mc Laren, Mercedes AMG, Corvette, Lotus a nespočet Mkových BMW jako vždy. Auta jako Porsche 991 GT2 RS a 991 GT3 RS jste mohli vidět na desítky.

Příjemné tentokrát bylo, že jsme měli vytvořené parkoviště pro značky Porsche, Ferrari, Mercedes AMG a Lotus. Jejich zákazníci takto mohli parkovat pohromadě a celkový dojem z tohoto srazu se ještě více zlepšil. Chyběly nám tam však další prémiové značky jako Lamborghini, Bentley a Mc Laren. Chyběla ne auta, ale jejich zázemí ve spolupráci s importérem. A už nyní víme, že příští rok tyto značky už chybět nebudou.

Celkem jsme se dostali na maximální kapacitu toho záboxového prostoru, tedy 250 aut a zároveň jsem se dostali na maximální kapacitu VIP salónku s cateringem, tedy 400 osob.

Tak jako každá okruhová akce KSA, probíhalo všechno stejně. Tedy volné klubové jízdy po celý den „open pit lane“, což je ten nejpohodlnější způsob, který existuje. Kromě povinné pauzy na oběd od 13-14hod, jezdilo se nonstop od 09:00-18:00.
Navíc ráno od 08:30 do 09:00 byla ukázka ideální stopy s vedoucím autem, instruktory a vysílačkami. A ještě předtím od 08:00 – 08:30 bylo teoretické školení o sportovní jízdě a bezpečnosti.

Profesionální instruktoři na místě spolujezdce byli opět k dispozici členům a byli rozepsaní na celý den. Dobré je to, že člen může svolit instruktora jak ze světa okruhu, tak i ze světa rally.

Časomíru máme taky na každé akci, ale z důvodu bezpečnosti se výsledky posílají až druhý den emailem. Cílem je to, aby se každý zlepšoval a zajížděl tak pokud možno konstantní časy. Mnohem větší váhu má totiž tohle, než jedno dobře zajeté kolo.

Nás VIP salónek s cateringem po celý den byl připravený na té nejvyšší úrovni a členové tak mohli obědvat a zároveň sledovat jízdy na cílové rovince.

Věříme, že všech 250 členů KSA si tento jarní sraz maximálně před Velikonocemi užilo a už nyní se těšíme na další okruh v Mostě a to konkrétně 27. května.

Nikos

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu