Zveřejněno 6. 5. 2014

VELKÝ MEZINÁRODNÍ SRAZ SPORTOVNÍCH AUT V BRNĚ (3. – 4. 5. 2014)

MEZINÁRODNÍ SRAZ SPORTOVNÍCH AUT V BRNĚNejvětší a nejoblíbenější akcí každé sezóny jak mezi členy, tak pro veřejnost je květnový mezinárodní sraz na Masarykově okruhu v Brně. Jde o nádhernou dvoudenní, víkendovou, akci plnou luxusních vozů všech možných značek, největším počtem členů KSA, tedy báječných lidí se společným koníčkem, krásných hostesek a špičkové organizace. Každý rok zdobí v tento první květnový víkend přes 300 překrásných vozů Masarykův okruh.

Slovem mezinárodní sraz tuto akci označujeme, protože se tu schází velké množství krásných aut z celé naší republiky, ze Slovenska, Slovinska, Německa, Rakouska, Itálie, Bulharska nebo Švýcarska. A jinak tomu nebylo ani letos. Sraz, kdy členové mají možnost poznat nové, zajímavé kamarády a zajezdit si na svém oblíbeném okruhu., veřejnost má možnost shlédnout krásná auta a soutěžit o svezení v jednom z nich. Akce probíhala v sobotu a neděli vždy od 9-18 hodin a samozřejmostí byli špičkoví instruktoři, teoretická školení, VIP salonek s celodenním cateringem a časomíra.
Z této akce se za roky fungování KSA stala neuvěřitelná tradice. Již začátkem roku se nám hlásí nespočet zájemců z různých zemí, aby si zajistili své místo na této akci.

Opět také nechyběl zarezervovaný celý hotel Crlík pro KSA. Tím, že je to akce na celý víkend, tak účastníci přijíždějí už v pátek do hotelu Crlík, kde si vychutnávají společnou večeři. Zde jsou jejich čtyřkoloví miláčkové v uzavřeném a bezpečném parkovišti.

Je to jediná akce, kdy KSA otevírá své brány široké veřejnosti, a dává jí tak možnost spatřit na jednom místě nespočet luxusních sportovních aut a také soutěžit o svezení v jednom z těchto vozů. Diváci mají možnost sledovat dění na trati z tribun, podívat se do paddocku a obdivovat zvuky vozů, o nichž následně mohou hlasovat na stránkách klubu. I letos jsme tedy každý den vylosovali 10 výherců, kteří měli možnost se svézt buď ve voze Porsche 996 GT3 RS nebo Ferrari F430 Scuderia.

Na tuto akci přijíždí každý rok ty nejlepší sportovní auta, která existují. Je to tak úspěšná akce, že už se o ní mluví a píše po celé Evropě. Je to největší motoristická událost v České Republice po Moto GP a jedna z největších v Evropě.
Každým rokem také pořádáme soutěž o nejhezčí zvuk supersportu, zveme majitele nějakých zajímavých a luxusních kousků a vymýšlíme další doprovodné aktivity.
Snažíme se oslovit ty nejlepší světové supersporty. Mezi ty nejkrásnější skvosty jistě letos patřilo Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, Mc Laren SLR722, kteří i přes nepřízeň počasí, která nás provázela hlavně v sobotu, dorazily.

Je až neuvěřitelné, jaké jsme letos měli smůlu na počasí. Celý měsíc byly stabilní teploty, okolo 20°C, většinou sluníčko. A pouze na náš víkend se muselo tolik ochladit. V sobotu teploty kolem 5°C a ledový vítr, v neděli sice slunečno, ale teploty nepřesáhly 10°C. A hned v pondělí, opět krásně, jako celý měsíc před tím. Je to jako by to bylo schválně. A proto bychom chtěli velice poděkovat všem příznivcům jak z řad veřejnosti, tak členům KSA, kteří nám zůstali věrni a i přes nepřízeň počasí si přijeli náš velkolepý víkend naplno užít. Věříme a doufáme, že již příští rok nám počasí bude přát. Opět se tedy uvidíme první květnový víkend na Masarykově okruhu v Brně.

Připomínáme, že KSA založilo FunClub, pro všechny milovníky sportovních aut, s velkým množstvím výhod, o kterých se dočtete zde na stránkách, stejně tak se můžete zde i registrovat do FunClubu, těšíme se na Vás.