Zveřejněno 29. 5. 2017

VÍKENDOVÝ KURZ DRIFTOVÁNÍ V NĚMECKÉM GROß DÖLLN (26. – 28. 5. 2017)

Dvoudenní kurz driftování v Groß DöllnTak jako každý rok v tomto období, členové, kteří nemají dost driftování z akce SDE v lednu, si můžou přijet zajezdit do největšího a zároveň nejbezpečnějšího střediska tohoto druhu. Do Gross Dolln, který leží zhruba 80km severně od Berlína.

Je to úplně jiné driftování než to v Alpách v zimě, protože simuluje závodní dráhu anebo veřejnou silnici za prudkého deště. Přínos tohoto kurzu během těch dvou dnů je hodně znát. Vidět, jak někteří jezdí v sobotu ráno a jak mají své auto pod kontrolou v neděli odpoledne, stojí za to.

Pátek je tak jako každý rok den příjezdu a společné večeře. Tentokrát jsme se ubytovali v krásném hotelu Doellnsee, který je ke středisku nejblíž. Je to velký hotel přímo před jezerem, obklopený krásnou přírodou. A samozřejmě důležité pro nás, s velkým a uzavřeným parkovištěm. Večeři jsme měli na terase a mohli jsme si vybírat z několika druhů mas, která grilovala přímo před námi. Počasí nám maximálně přálo s vyloženě letními teplotami. Avšak, posezení na terase přímo u jezera má i svou daň a zájem o repelent proti komárům byl velký.

Zhruba okolo jedenácté hodiny už si šli všichni lehnout s vědomím, že víkend bude jezdecky náročný.

Ráno po společné snídani jsme se přesunuli do výcvikového střediska, kde všechno začínalo hodinou teoretického školení v konferenčním sále. Hned potom jsme se přesunuli do servisu, nahustit zadní pneumatiky na 4,5 barů a šlo se jezdit. Celé výcvikové středisko jsme měli napůl s našim německým partnerským klubem a náš kurz byl pod vedením Ing. Františka Blahouta, bývalého jezdce rallye.

Od 10hod ráno se střídali různé plochy až do oběda a hned potom jsme se přesunuli na závodní dráhu, která tam je. Jelikož jsme ale neměli sebou přilby, museli jsme dodržovat nějaká bezpečnostní pravidla a zajezdit si pár kol, spíš jako seznámení se závodní tratí. Celý víkend tam totiž probíhali závody motorek a my jsme si mohli dát pár kol v polední pauze.

Odpolední trénink pokračoval až do 17hod a to už bylo vidět, že už toho mají všichni dost. Následně jsme se přesunuli zpátky do hotelu opět na společnou večeři. Nejdřív si ale většina členů skočila do bazénu. Jezero k podivu nebylo moc studené, ale každý si raději vybral hotelový bazén než přírodu.

V sobotu bylo ještě tepleji než v pátek a tak posezení na terase a společná večeře byla ještě příjemnější.

Neděle už byla nás poslední den a museli jsme tam po snídani vyprázdnit pokoje a vyřídit si check out. Ježdění na dráze už začalo hned v 9hod. Začínalo se na obrovské dynamické ploše a to byla příležitost pro partnerky převzít řízení a vyzkoušet si to také. Nedělní start byl tedy ve znamení dámských jízd. Kde jinde budou mít příležitost si něco takového vyzkoušet, tak bezpečně?

Po obědě, tak jako to děláme i na SDE, jsme rozdali diplomy, medaile a udělali jsme společné foto. Celá akce dopadla na jedničku. Počasí nám přálo, auta fungovala a všichni se jezdecky výrazně posunuli. Co víc si přát? Odpoledne se už jezdilo volně až do 16hod a každý dle vzdálenosti domů si zvolil svůj odjezd.

A nejlepší hláška víkendu od Ondry! Při coffee break si nandával jahodový dort na talíř a ten se mu převrátil a spadnul. S naštvaným výrazem říká „vidíte… já si neumím nandat ani dort a vy chcete ode mě abych driftoval!“ 😊 😊 😊

Nezbývá než se opět těšit na další ročník v květnu 2018!

Seizis Nikolaos