Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 8. 5. 2019

VÍKENDOVÝ KURZ DRIFTOVÁNÍ V NĚMECKÉM GROß DÖLLN (3. – 5. 5. 2019)

Dvoudenní kurz driftování v Groß DöllnTak jako každý rok v tomto období, členovi, kteří nemají dost driftování z akce SDE v lednu, si mohou přijet zajezdit do největšího a zároveň nejbezpečnějšího střediska tohoto druhu. Do Gross Dolln, které leží zhruba 80km severně od Berlína.

Je to úplně jiné driftování než v Alpách v zimě, jelikož to simuluje závodní dráhu anebo veřejnou silnici za prudkého deště. Přínos tohoto kurzu během těchto dvou dní je hodně znát. Vidět, jak někteří jezdi v sobotu ráno a jak mají své auto pod kontrolou v neděli odpoledne, stojí za to.

Pátek je tak jako každý rok den příjezdu a společné večeře. Letos už jsme se potřetí ubytovali v hotelu Doellnsee, který je ke středisku nejblíž. Je to velký hotel přímo před jezerem, obklopený krásnou přírodou. A samozřejmě důležité pro nás, s velkým a uzavřeným parkovištěm. Večeři jsme měli v krásném salónku, který jsme měli jen pro sebe a mohli jsme si vybírat z několika druhů masa, které se grilovalo přímo vedle. Počasí nám maximálně přálo s teplotami, které nebyly tako vysoké, aby se voda rychle nevypařovala. Avšak, posezení na terase po večeři, přímo u jezera nám tentokrát nevyšlo, protože bylo příliš chladno.

Zhruba okolo jedenácté hodiny už si šli všichni lehnout s vědomím, že víkend bude jezdecky náročný.

Kurz byl úplně plný už několik týdnů dopředu a sešli se tentokrát skvostná auta. Kromě 6ti čtyřkolek, všechna ostatní byla zadokolky.

Ráno po společné snídani jsme se přesunuli do výcvikového střediska, kde všechno začínalo hodinou teoretického školení v konferenčním sále. Hned potom jsme se přesunuli do servisu, nahustit zadní pneumatiky na 4,5 barů a šlo se jezdit. Celé výcvikové středisko jsme měli jen pro sebe a náš kurz byl pod vedením Ing. Františka Blahouta, bývalého jezdce rally, Aleše Jiráska, aktivního okruhového jezdce a Filipa Blahouta, taky ze světa rally.

Od 10hod ráno se střídaly různé plochy až do oběda a hned potom jsme se přesunuli na závodní dráhu, která tam je. Jelikož jsme ale neměli s sebou přilby, museli jsme dodržovat nějaká bezpečnostní pravidla a zajezdit si pár kol, spíš jako seznámení se závodní tratí. Celý víkend tam totiž probíhaly volné jízdy motorek a my jsme si mohli dát pár kol v polední pauze.

Odpolední trénink pokračoval až do 17hod a to už bylo vidět, že už toho mají všichni dost. Následně jsme se přesunuli zpátky do hotelu opět na společnou večeří. Nejdřív si ale většina členů skočila do bazénu. Jezero k podivu nebylo moc studené, ale každý si raději vybral hotelový bazén než přírodu.

Po večeři jsme zůstali v konferenčním sále a účastníci se mohli dívat na zhruba hodinové video, jak celý den na dráze jezdili. Občas, když se to někomu hezký povedlo, přicházel i bouřlivý potlesk! Všichni se u svého stolu, se skleničkou dobrého vína a piva, dobře bavili.

Neděle už byla náš poslední den a museli jsme tam po snídani vyprázdnit pokoje a vyřídit si check out. Ježdění na dráze už začalo hned v 9hod, hned potom co si všichni dali svá zavazadla do konferenčního sálu. Celé dopoledne se trénovalo a zároveň soutěžilo na handlingu. Všem to šlo o poznání líp než minulý den a vítěz z každé skupiny se potom setkal ve finále těsně před obědem.

Po obědě, tak jako to děláme i na SDE, jsme rozdali diplomy, medaile, poháry a udělali jsme společné foto. Celá akce dopadla na jedničku. Počasí nám přálo, auta fungovala a všichni se jezdecky výrazně posunuli. Co víc si přát? Odpoledne se už jezdilo volně až do 16hod a každý dle vzdálenosti z domova si zvolil svůj odjezd.

Už teď se těšíme na další akci Gross Dolln v květnu 2020!

Seizis Nikolaos

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu