Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 4. 8. 2006

VÝLET DO HOCKHEIMU A NORDSCHLEIFE (4. – 6. 8. 2006)

hockheim-nordschleife-4-6-8-2006Už delší dobu mne lákala myšlenka navštívit a zajezdit si na legendárním Nürburgringu (Nordschleife) a tak jsem letos naplánoval tento výlet pro členy našeho klubu. Abychom nejeli takovou dálku jen na jeden okruh, naplánoval jsem další návštěvu a jízdy i v Hockenheimu.

Ten první (Hockenheim), který jsme měli naplánovaný na sobotu 5. srpna je okruh, který asi všichni dobře znáte. Byl jsem na tomto okruhu už po šesté, ale pokaždé jsem z něj nadšený.

Na druhé straně Nordschleife. Okruh o kterém mluví celý svět. Všechny automobilky zde testují své nové sportovní modely. Všechny tuningové a pneumatikárské firmy, všechny závodní týmy, prostě všichni na tomto okruhu testují a snaží se zajet co nejlepší čas. A my takový automobilový nadšenci jsme tam ještě nebyli. Tak to se samozřejmě letos už muselo změnit.

Během července, všichni členové mého klubu dostali pozvánku na tento výlet a během několik dnů se přihlásilo 25 exkluzivních aut jako jsou například Porsche 996 GT3 RS, Porsche 996 GT2 Techart GT street S, Porsche Carrera GT, Porsche 996 Turbo S cabrio, Porsche 996 Carrera 2, Porsche 993 Carrera 4S, Porsche Boxster, Lamborghini Gallardo, Lamborghini Murcielago, Ferrari F430, Ferrari F360, Ferrari 456, Aston Martin V8 Vantage, Caterham CS260, Corvette C6 a další.

V pátek 4. srpna ve 14:00 jsme všichni společně jeli směr Rozvadov a následně do Walldorfu do hotelu Holiday Inn. Po příjezdu a společné večeři jsme šli všichni klidně spát. Ráno jsme společně vyrazili na okruh do Hockenheimu, který je asi tak 10 minut od hotelu. Celý den proběhl bez problémů a všichni jezdci byli z okruhu úplně nadšení.

Následující ráno jsme po společné snídani všichni vyjeli směr Nurburgring (Nordschleife) a zhruba po dvou hodinách jsme dorazili na okruh. U hlavního vjezdu už byl celkem velký provoz. Domluvili jsme se s našimi členy, že dáme všichni jedno kolo, a potom sjedeme a zaparkujeme na domluvené místo a řekneme si první dojmy. Bylo to srandovnější, než si dokážete představit. Všichni jsme se po prvním kole sešli a začali jsme vyprávět co všechno nás při první jízdě předjelo. Odborníci říkají, že na Nordschleife potřebujete absolvovat zhruba 100 kol, abyste začali už jezdit dobře a my jsme měli za sebou první kolo. I přesto všechno jsme byli všichni z okruhu úplně nadšeni! Je to něco nepopsatelného, něco co si musíte vyzkoušet na vlastní kůži alespoň jednou za život.

Každé další kolo potom bylo hodně znát. Já jsem jich celkem zajel 6 a v šestém kole už jsem se začal cítit lépe a zkusil jsem to kolo změřit. Bylo to zhruba 8 a půl minuty. Nedá se to ale změřit přesně, protože celé kolo neprojíždíte, jelikož tam jsou závory, typu hlídaného parkoviště, kam strčíte kartičku a závora se vám opět otevře.

Už bylo pozdě odpoledne, vrátili jsme se tedy zpět do hotelu, kde jsme přespali a v pondělí po společné snídani jsme vyrazili zpět do ČR.

Tímto končí příběh našeho společného výletu. Dobrá zpráva je, že v roce 2007 má klub sportovních aut v plánu opět takový výlet uskutečnit a tentokrát na SPA-Francochamps a Nordschleife. Pojede někdo s námi?

Nikolaos Seizis

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu