Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 15. 9. 2012

VÝLET KLUBU SPORTOVNÍCH AUT DO ITÁLIE (6. – 9. 9. 2012)

VÝLET KLUBU SPORTOVNÍCH AUT DO ITÁLIEKaždý rok pořádá Klub sportovních aut čtyřdenní výlet do Alp. Jelikož je tato akce velmi oblíbená, rozhodli jsme se, že vymyslíme výlet další! Vše se podařilo podle našich představ a od 6. do 9. září jsme vyrazili na čtyři dny do Itálie.

Jak to bývá zvykem, první den, tedy ve čtvrtek 6. září, jsme se sešli v Loděnicích, kousek za Prahou. První účastníci se sjížděli netrpělivě již od 8. hodiny ranní, aby se co nejdříve zaregistrovali a obdrželi všechny potřebné materiály na výlet. Společně jsme posnídali, řekli si pár důležitých slov o tom, co nás první den i celý výlet čeká a v 10 hodin jsme již nedočkavě vyrazili směr Rozvadov. Doprovázelo nás 18°C docela chladné počasí, takže jsme se do slunné Itálie opravdu těšili. Těsně před hranicemi jsme ještě drobně občerstvili sebe i své miláčky a potom již tiše a individuálně vyrazili přes hranice. Tento úsek přes Rozvadov musíme při každém výletě projíždět obzvláště bezpečně, protože hned za prvním keřem číhají místní policisté, a skupina českých krásných sportovních aut je pro ně velmi lákavá. Naštěstí jsme tento úsek projeli bez komplikací a už nám nic nebránilo naplno si užít první den výletu. Cesta byla tento den velmi dlouhá, do našeho prvního hotelu z Loděnic necelých 900 km. Po cestě každý individuálně zastavil, aby si odpočinul a doplnil síly. Přes Německo nás ještě zastihl silný déšť, ale naštěstí hned na italských hranicích se obloha roztrhala a teploty začaly stoupat a v naší cílové destinaci, v prvním hotelu, nás přivítalo krásné 33°C slunné počasí.

První účastníci přijížděli na hotel kolem 18 hodin. Při jejich příjezdu na ně čekali pracovníci KSA, poradili jim, kde mohou zaparkovat, umyli čelní sklo, a každý účastník tak mohl jít s klidem spát, protože o jejich miláčky bylo náležitě postaráno a celou noc byly pod dozorem. Takhle to probíhalo každý den, před příjezdem do dalšího hotelu.

Po ubytování nás již čekala výborná večeře formou bufetu, kde si každý našel své oblíbené pochoutky, a příjemné venkovní posezení. Tento večer byl velmi příjemný a od stolů nebylo slyšet nic jiného než těšení se na následující den. Nebo jsme také řešili drahé italské dálnice. :o)

Druhý den byl pro většinu účastníků právě tím nejočekávanějším. Na programu byla totiž návštěva fabrik Pagani a Lamborghini. Po snídani jsme se sešli v konferenčním sále, abychom si řekli důležité body dne a rozdělili se do skupinek. Každá skupinka měla svůj přesný harmonogram, a rozděleni jsme byli proto, abychom si vše naplno užili.

Tento den si každá skupina projela dvou hodinovou trasu, kterou využívá automobilka Ferrari k zajíždění nových aut a modelů. Cesta vedla kolem fabriky Ferrari, kam máme namířeno s naším novým výletem příští rok, dále kolem několika patrového obchodu Ferrari, kde mnozí účastníci zastavili, udělali si přestávku a nakoupili drobné dárky. A v neposlední řadě kolem okruhu Fiorano, který využívá automobilka Ferrari pouze pro sebe. Samozřejmě nemohly chybět ani oblíbené serpentiny.

Dále jsme navštívili fabriku Pagani. Malinká budova, kde se rodí obrovské věci. Tak přesně tak by se dala popsat tato automobilka. Všichni jsme z tohoto místa byli naprosto unešeni. Provázel nás sám majitelův syn, který se nám maximálně věnoval. Dozvěděli jsme se zajímavé věci z historie a prošli si výrobní proces. Dostali jsme se do míst, kam jen tak někdo přístup nemá. Každý z nás obdivoval naprosto všechno, protože naprosto všechno mají do posledních detailů dokonalé. Toto místo pro nás bylo opravdu výjimečné a nezapomenutelné! Každá skupinka odcházela s úsměvem na tváři a hlavou plnou nezapomenutelných zážitků.
Poslední prohlídka vedla do Lamborghini, zde jsme navštívili krásné muzeum, kde jsme mohli obdivovat nespočet modelů. Lamborghini je pro mnohé členy srdcovou záležitostí, a to bylo vidět hlavně v obchůdku s dárkovými předměty, kde po naší prohlídce, už nic moc nezbylo. Hned vedle fabriky Lamborghini je výborná restaurace, kam jsme zavítali na oběd. Po absolvování všech prohlídek následoval přesun do dalšího hotelu, tentokrát k moři.

Nádherný hotel u moře, ve kterém jsme k večeři ochutnali tradiční italské pokrmy a vynikající víno, opět s venkovním posezením, byl příjemným zakončením úžasného dne, ze kterého si všichni odnesli spoustu zážitků. Zábava v tomto hotelu trvala až do ranních hodin, což nevadilo, protože třetí den jsme měli v plánu pobyt na pláži a relaxaci. Po snídani jsme se tedy všichni vydali na pláž. Hotelová pláž byla zarezervovaná pro KSA. Bylo to velmi příjemné odpočinutí a načerpání sil do dalšího dne. Někteří využili masérské služby místních Italek, jiní popíjeli koktejly v plážovém baru a ostatní chytali bronz nebo naháněli vlny v moři. V 17 hodin jsme se pak společně vydali do posledního hotelu, do Imoly, abychom byli co nejblíže okruhu, který nás poslední den čekal.

Po příjezdu na hotel následovalo teoretické školení o okruhu Imola, který je pro KSA novým okruhem. Detailně jsme rozebrali každou zatáčku a pasáž, abychom byli, jak to v KSA bývá, maximálně připraveni. Po školení jsme se přesunuli do hotelové restaurace a dali si večeři, „jakou svět neviděl“ :o) Tento večer již ponocování bylo zakázané, aby bylo maximum sil na okruh.

Den čtvrtý jsme strávili jízdami na okruhu. Po příjezdu jsme nalepili startovní čísla, namontovali odtahový hák, nasadili helmy a projeli ideální stopu, tedy poprvé se seznámili s novým okruhem. Po ideální stopě pak následovali jízdy. Okruh je to velmi technicky obtížný, ale zajímavý a pro většinu se stal oblíbený. Exklusivně pouze pro KSA jsme měli zařízený catering na terase s výhledem na cílovou rovinku, což bylo velmi hezké a příjemné. Na terase jsme si i po dopoledních jízdách dali společný oběd, a to byla poslední chvíle našeho 4 denního výletu. Potom již následovalo rozloučení a individuální odjezd zpět do ČR.

Myslím, že mohu za všechny říct, že tento výlet byl opravdu podařený a velmi výjimečný. Sešla se úžasná parta lidí, kteří se perfektně bavili a každou minutu výletu si naplno užili, což bylo vidět na jejich tvářích. Naprostá kázeň a dochvilnost všech účastníků si zaslouží pochvalu, kterou jsme obdrželi i od průvodců v Pagani, což nás velmi těší. Pracovníci KSA, kteří vždy čekali v každém hotelu na příjezd účastníků, aby poradili s parkováním a přes noc hlídali sportovní miláčky, dopomohli ke klidnému spánku. A nádherné 34°C počasí bez mráčků, které nás celé 4 dny doprovázelo doplnilo poslední díl dokonalého výletu. Každý také obdržel DVD s fotkami a videem na památku.

Doufáme, že se tento výlet opravdu líbil, a příští rok ho opět zopakujeme. Všem účastníkům moc děkujeme a těšíme se příště!!!

Dáša

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu