Zveřejněno 29. 8. 2007

VÝLET NA NORDSCHLEIFE A DO SPA-FRANCORCHAMPS (26. – 29. 8. 2007)

nordschleife-spa-francorchamps-26-29-6-2007Stejně tak jako minulý rok, Klub sportovních aut navštívil v srpnu legendární Nürburgring (Nordschleife). Oproti minulému roku, kdy se jelo i na Hockenheimring, tak letos byla změna a jelo se do Belgie na SPA-Francorchamps.

Celkem se na výlet přihlásilo 23 exkluzivních aut jako jsou například Porsche 996 GT3 RS, Porsche 997 Turbo, Porsche 996 Turbo 530PS, Porsche 997 Turbo Rinspeed 600PS, Ford GT, Lamborghini Gallardo
Ferrari 360 Modena, Ferrari 360 Challenge Stradale, Nissan 350Z, Maserati 3200GT, BMW Z3M, BMW M3, BMW M5, BMW M6, Audi RS4 a další.

Odjezd z Prahy byl naplánován na nedělní ráno 26. srpna. Jako první okruh byl v plánu Nordschleife, kam jsme přijeli ve večerních hodinách téhož dne. O severní smyčce Nordschleife snad ani nic nebudu psát, protože ho zná úplně každý automobilový nadšenec.

V pondělí ráno probíhalo školení v konferenčním sálu hotelu, aby nám instruktoři vysvětlili jak se na Nordschleife a ve SPA chovat a jakým jezdeckým chybám se vyvarovat. Po obědě jsme nedočkavě zasedli do aut a razili jsme směr Nordschleife. Zhruba po hodině jsme dorazili k hlavnímu vjezdu na okruh, kde byl jako vždy velký provoz. Kolo od kola se skoro všichni naši členové zlepšovali. Nordschleife je něco nepopsatelného, co by měl každý zažít alespoň jednou za život.

Po úterní snídani jsme společně vyrazili z hotelu směr Belgie přesněji SPA-Francorchamps. Po hodině jízdy jsme přijeli na okruh, kde probíhala registrace jezdců. SPA je jedinečná horská trať v belgických Ardenách s krásnou přírodou. Je to oblíbený okruh každého jezdce F1, pro kterého znamená vzrušující výzvu. Na okruhu jsme jezdili skoro celý den a všichni jsme si okruh zamilovali stejně tak, jako severní smyčku Nürburgringu. Večer jsme se vrátili zpět do Německa do hotelu, protože ve středu ráno jsme měli sjednanou exkurzi v závodním týmu Manthey Racing.

Hned po snídani a vyrovnání účtů v hotelu jsme společně vyrazili na sjednanou exkurzi. Tým Manthey Racing sídlí v blízkosti Nürgburgringu, na kterém každoročně vyhrává 24-hodinovku. Vidět zázemí a fungování takového týmu je pro každého motoristického fanouška neopakovatelný zážitek. Po vydařené exkurzi jsme vyrazili směr ČR, protože náš výlet byl u konce.

Příští rok má Klub sportovních aut v plánu opět podobný výlet uspořádat. Takže kdo se přidá?

Zbyněk Dytrych