Zveřejněno 31. 7. 2009

VÝLET NA NORDSCHLEIFE A DO SPA-FRANCORCHAMPS (30. – 31. 7. 2009)

nordschleife-a-spa-francorchamps-30-31-7-2009Koncem července mělo KSA naplánován výlet na na severní smyčku Nürburgringu. Sraz byl brzy ráno ve čtvrtek 30.7. opět v Loděnicích u Berouna, kde se sešlo 40 vozů.

Po příjezdu posledních opozdilců se nabral směr Nurburg, kde se členové ubytovali v hotelu a následně se jelo na Nordschleife. V půl osmé večer se členové vrátili opět na hotel kde následovala společná večeře a diskuze o zážitcích z Nordschleife. Druhý den ráno na členy již čekal další okruh a to SPA Francorchamps, kde byl velký celoevropský sraz sportovních aut. KSA se na tomto sraze nemalým podílem podílelo.

Počasí nám na tento výlet přálo na obou okruzích, což je velice vzácné, poněvadž v těchto dvou oblastech je většinou zataženo a prší. Hlavním hostem tohoto srazu byla opět zkušená Sabine Schmitz, která dělala exhibiční jízdy s auty členů KSA, aby měl každý možnost vidět, kde zhruba jsou limity jeho vozu.

Říká se, že Nordschleife a SPA Francorchamps jsou dva nejnáročnější okruhy na světě a členové KSA měli tentokrát možnost poznat oba tyto okruhy během 2 dnů. Akce měla mezi členy velký úspěch a hlavně všichni členové se vrátili se svými miláčky v pořádku.

Zbyněk Dytrych