Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 16. 5. 2017

VÝLET NA NÜRBURGRING (10. – 11. 5. 2017)

VÝLET NA NÜRBURGRING (10. - 11. 5. 2017)Po loňské špatné zkušenosti s hotely v okolí Nurburgringu, jsme letos včas zabukovali absolutního krále všech hotelu na Nurburgringu, Dorint. Tento hotel leží přímo na cílové rovince Grand Prix a každý pokoj s balkonem má tuto cílovou rovinku přímo před sebou. Letos jsme tedy objednali hotel už téměř půl roku dopředu. Další změna oproti loňskému roku byla ta, že jsme přesunuli tento den z dubna na květen. Vloni jsme sice s počasím měli štěstí, ale hned druhý den po nás začalo sněžit. Nesmíme zapomínat, že nejvyšší bod na Nordschelife leží v nadmořské výšce 650m nad mořem.

I přesto, že jsme měli tentokrát květnový datum ani to není záruka, že nám počasí vyjde. Předpověď byla špatná! Velmi špatná!… déšť celý den od rána do večera. Dne 10. května odpoledne přijížděli účastníci do hotelu a hned při registraci nám ukazovali jejich mobil „viděli jste to?… zítra bude pršet celý den!“ hlásili nám.

Od 18-19hod jsme se všichni sešli v konferenčním sále hotelu a pod mým vedením, společně s Františkem Blahoutem jsme probírali co všechno nás následující den čeká. Promítali videa a snažili se připomenout, že jsme na zeleném pekle. Na okruhu, který nedopouští žádné chyby. A všichni určitě chtějí odjet s jejich miláčkem zpátky domů.

Po školení, které trvalo zhruba hodinu a půl, jsem se přesunuli do restaurace a měli společnou večeři. Velmi rychle se ale všechny naše stoly vyprázdnily a účastníci se přesunuli do postele. Dokonce ani hotelový bar, který měl na tento večer živou hudbu, účastníky nenalákal. Až na pár výjimek. A to je samozřejmě dobře. Tento okruh, víc než kterýkoliv jiný na světě, vyžaduje maximální soustředěnost od prvního až do posledního kola.

Brzy ráno po společné snídani jsme se přesunuli na parkoviště a od 08:00 hodin začaly volné jízdy. František si rozepisoval své jízdy na místě spolujezdce a brzdy měl celou stranu popsanou až do závěru v 16:30. Tato akce byla bez polední přestávky, takže ježdění tam bylo víc než dost.

To nejdůležitější během takové akce je, aby se bouralo co nejméně. Jakmile je totiž nehoda, okamžitě se trať uzavře. Nordschleife je plné nepřehledných úseku a mávání žlutými vlajkami nestačí. Traťový komisaři vyvěsí červenou vlajku a než se nehoda uklidí, tvá to nejméně půl hodiny až hodinu.

I v tom jsme ale měli štěstí. První nehoda přišla až v 15:30. Havarovali 4 auta našich zahraničních kolegů a trať se uzavřela. Už zbývala jen hodina do závěru a nikdo nevěděl, jestli to ještě stihnou otevřít. Z tohoto důvodu, většina účastníku usoudila, že v nejlepším je třeba přestat, rozloučili se a vyrazili domu. Čekala nás všechny ještě dlouhá cesta zpátky, přes věčně přeplněné německé dálnice.

A jak dopadlo počasí? No, předpověď se nevyplnila ze 100%. Celý den od rána až do závěru jsme měli slunečné počasí a teploty okolo 22 až 23 stupňů. Byl to bezvadný den a všichni si ho maximálně užili! Těšíme se na viděnou na další akci na Nurburgringu, opět na jaře 2018.

Seizis Nikolaos

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu