Zveřejněno 18. 7. 2013

VÝLET NA NÜRBURGRING – NORDSCHLEIFE (6. 7. 2013)

VÝLET NA NÜRBURGRING (6. 7. 2013)Začátkem prázdnin, přesněji 6.7.2013 jsme navštívili jeden z nejkrásnějších, ale také nejadrenalinovějších okruhů světa, Greene Holle, neboli Nordschleife. Je to legendární okruh, který je stále více obtížnější navštívit. Obrovské zábavní centrum s luxusními obchody, krásným muzeem a sítí hotelů a restaurací, vybudované před pár lety, tento okruh pořádně zadlužilo, a ani miliony návštěvníků, diváků a fanoušků veškerých obrovských akcí, které se zde konají, ho nedokáží dluhů zbavit. Okruh tím velmi trpí, každoroční ceny prudce stoupají, a nabízejí tak většinu jízd pouze půldenních, což pro nás je velmi obtížné, kvůli velké vzdálenosti. Letos jsme však po dlouhé době měli štěstí, a mohli jsme prohánět naše miláčky na tomto okruhu celý den. Termín se však vždy dozvídáme na poslední chvíli a jelikož tento víkend ovládla Formule 1, nemohli jsme využít náš oblíbený hotel, který se nachází pár set metrů od okruhu. Naší alternativou byl hotel v Koblenc, ve kterém jsme tradičně při teoretickém školení probrali všechny nebezpečné nástrahy, které tento okruh skrývá. A že jich je velké množství, to bylo vidět na vyděšených pohledech nás všech, při pohledu na onboard video. Není to jen tak zapamatovat si okruh dlouhý 20,8 km, naučit se 174 zatáček, a čelit počasí, které může být na každém konci trati úplně jiné. Rekord této trati, který je 6:11, jsme se tedy rozhodli ještě nepřekonávat a raději pořádně trénovat. K tréninku nám pomáhal pan Seizis, který celé dopoledne jezdil s účastníky na místě spolujezdce a po obědě se mohli svézt oni s ním. Akce probíhala ve spolupráci s naším partnerských klubem z Německa, Pistenclubem, tentokrát pouze pro silniční auta. Přálo nám počasí, sluníčko nás doprovázelo celý den, atmosféra na tomto okruhu se nedá ani popsat, takže klubová akce jak má být. Jak jsem již zmínila, tento víkend zde vládla Formule 1 a to, že zde bylo obrovské množství návštěvníků, bylo vidět večer při veřejných jízdách, které jsou tu skoro každý den ve večerních hodinách. Dostali jsme možnost využít i těchto veřejných jízd, kvůli drobným komplikacím stahování z youtube mp3 při odpoledním ježdění, kdy kvůli kvalifikaci formulí nám přestaly fungovat vysílačky a trať byla na několik minut uzavřena. Večer jsme tedy tuto možnost velmi rádi využili, protože každé odjeté kolo zde na Norschleife dá řidiči obrovské množství zkušeností. Na trať však najíždělo nespočet všech možných dopravních prostředků, kolony čekajících vozů sahaly daleko za naše obzory. Je to až neuvěřitelné, jaké kouzlo tento okruh má.
Většina z nás si tento víkend užila maximálně motoristicky a zůstala na nedělní závod Formule 1. Po jízdách jsme tedy šli společně vybrat ty správná místa, ze kterých budeme fandit, projít se po zábavním centru, navštívit krásné muzeum a v hotelu při večeři jsme hasili žízeň správně vychlazeným pivem po příjemném dni plném náročného ježdění.
Neděli jsme trávili na druhé části tohoto krásného okruhu, na Nurburgringu. Shlédli jsme závody Porsche Carrera Cap a samozřejmě očekávanou F1.
Byl to nezapomenutelný víkend, překrásné letní slunné počasí nám přálo oba dva dny, a atmosféra tohoto místa je opravdu nepopsatelná. Jelikož to bylo opravdu velmi příjemné, za dva roky, až se tu zde pojede opět F1, uspořádáme 3 denní klubový výlet na F1 s jízdami na Nordschleife. Určitě si to nenechte ujít, protože to stojí za to!