Zveřejněno 3. 4. 2011

VÝLET NA NÜRBURGRING – NORDSCHLEIFE (1. 4. 2011)

VÝLET NA NÜRBURGRING - NORDSCHLEIFE (1. 4. 2011)Zelené peklo, KSA a apríl. Ano, prvního dubna jsme zavítali na nejkrásnější a nejnebezpečnější, 20,8 km dlouhou trať, Nordschleife. Celá akce začala o den dříve příjezdem účastníků do vyhlášeného, krásného hotelu, který vlastní Sabine Schmitz, Tiergarten. Po ubytování a krátkém odpočinku z daleké cesty následovalo teoretické školení, kde se probíraly jednotlivé úseky celé trati a všechny nástrahy, které tato překrásná trať skrývá, sdělovaly se různé zajímavosti z okolí Nurburgringu a sledovalo se video, ze kterého si všichni snažili zapamatovat co nejvíce, aby druhý den jezdili co nejlépe. Po školení následovala společná večeře v místní vyhlášené restauraci, kde jsme rozebírali rekord této trati, který je mimochodem 6:11, a rozhodli jsme se, že ho ještě překonávat nebudeme, že ještě pár kol najedeme!

Druhý den ráno po snídani již všichni netrpělivě čekali, až vyrazíme. Následovala ideální stopa a potom již samotné ježdění. Celý den byl všem účastníkům k dispozici pan Seizis, který byl jako instruktor, a každý se s ním velmi rád svezl, protože to pro všechny byl velký zážitek. Stejně jako na podzim i teď byla tato akce ve spolupráci s Pistenclubem. Kolegů z Německa bylo poměrně málo, takže na dráze bylo spoustu místa.
Na závěr akce dostal každý něco na památku a všichni jsme se plní dojmů vydali opět na cestu domů.

Nejkrásnější místo na světě, skvělá parta lidí a dobrá nálada, tak přesně tak bych popsala tuto akci na Nurburgringu!