Zveřejněno 16. 6. 2015

VÝLET NA NÜRBURGRING – NORDSCHLEIFE (14. – 15. 6. 2015)

VÝLET NA NÜRBURGRING (14. - 15. 6. 2015)Na nejoblíbenější závodní okruh KSA jsme vyrazili 14. a 15. června. Řeč je pochopitelně o legendárním Nordschleife. O nejúžasnějším a zároveň nejnebezpečnějším okruhu na světě. O zeleném peklu, jak ho nazval Jackie Stewart.

V neděli odpoledne jsme měli sraz v hotelu Dorint. Jediný hotel na Nurburgringu, který má výhled na cílovou rovinku Grand Prix strecke. Každý pokoj má soukromý balkón a bylo se na co dívat, protože to byl zároveň i Superbike weekend. Od 18-19 hod jsme měli se všemi účastníky školení v konferenčním sále Le Mans a následovala společná večeře.

Brzy ráno jsme se přesunuli na okruh, jelikož od 8-9hod byla ukázka ideální stopy a následně celodenní jízdy bez přestávky až do 17hod. Tak jako vždy, byla to ukázka nejlepších sportovních a závodních aut současností. Celkem 120 přihlášených aut a z toho ¼ byla z KSA. Ostatní účastnící byli převážně z Německa, Francie a Itálie. Počasí nám přálo, protože bylo zataženo a chladno ale bez deště. Tedy ty nejlepší podmínky, které si může přát jak jezdec, tak i technika.

Nezbývalo teď ještě aby bylo co nejméně nehod a byl by to ideální den se vším všudy. Proč nejméně nehod? Protože nehody jsou tam na denním pořádku. Nordschleife totiž neodpouští žádné chyby a za 10 let co tam jezdíme, stane se, že polovina dne se jen čeká na parkovišti kvůli nehodám. Tento den se ale zapsal do historie!!! 15. června 2015!!! Klubové jezdění na Nordschleife bez jediné nehody. Jezdilo se nepřetržitě celý den a byl to bezchybný den. Všichni účastníci odjížděli nadšený a věřím, že příští rok opět v červnu, tento úžasný den opět zopakujeme…

Seizis Nikolaos