Magazínový

Archiv KSA

Zveřejněno 20. 4. 2016

VÝLET NA NÜRBURGRING – NORDSCHLEIFE (20. – 21. 4. 2016)

VÝLET NA NÜRBURGRING (20. - 21. 4. 2016)Letos jsme vyrazili na tento legendární okruh, hned na začátku sezóny a to 20. a 21. dubna 2016. Byl to riskantní datum, jelikož Nordschleife je v nadmořské výšce 650m n.m. a není vůbec problém, aby i ke konci dubna sněžilo. A bylo tomu opravdu tak, protože hned po naší akci následující den se výrazně ochladilo a začalo sněžit.

Každopádně nám počasí přálo úplně neuvěřitelně. Oba dva dny bylo krásně a zhruba 20 stupňů. Ve čtvrtek odpoledne jsme měli sraz v hotelu Lindner na recepci, kvůli registraci a check in a následně jsme měli společnou večeři v restauraci Nuvolari.

Brzy ráno jsme se přesunuli na okruh, jelikož od 8:00 ráno začínali celodenní jízdy bez přestávky až do 17hod. Tak jako vždy, byla to ukázka nejlepších sportovních a závodních aut současností. Celkem 120 přihlášených aut a z toho 1/6 byla z KSA. Ostatní účastnící byli převážně z Německa, Francie a Itálie. Počasí nám přálo, protože nebylo ani velké teplo ani chladno a bez deště. Tedy ty nejlepší podmínky, které si může přát jak jezdec, tak i technika.

Nezbývalo si teď už jen přát, aby bylo co nejméně nehod a byl by to ideální den se vším všudy. Proč nejméně nehod? Protože nehody jsou tam na denním pořádku. Nordschleife totiž neodpouští žádné chyby a za 11 let co tam jezdíme, stane se, že polovina dne se jen čeká na parkovišti kvůli nehodám. Tento den se ale zapsal do historie!!! 21. dubna 2016!!! Klubové jezdění na Nordschleife bez jediné nehody. Jezdilo se nepřetržitě celý den a byl to bezchybný den. Všichni účastníci odjížděli nadšení a věřím, že příští rok tento úžasný den opět zopakujeme…

Seizis Nikolaos

Archiv editorial

Nikolaos Seizis, zakladatel klubu